Obserwuj w Google News

Ryanair uruchomi nowe połączenie z Polski. Pasażerowie polecą do popularnego miasta w Europie

2 min. czytania
17.01.2023 15:02
Zareaguj Reakcja

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników podróżowania - tanie linie Ryanair właśnie poinformowały o uruchomienie nowej trasy z Polski. W sezonie letnim pasażerowie będą mogli polecieć z Łodzi do Brukseli.

Bruksela, Belgia
fot. Shutterstock

Sezon wiosenno-letni zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym już od jakiegoś czas linie lotnicze informują o połączeniach, które będą realizowane w ich nowych rozkładach rejsów. Wśród nich jest Ryanair. Zaledwie kilka dni temu irlandzki przewoźnik poszerzył swoją letnią siatkę połączeń o kolejne trasy. Poinformował, że w marcu pasażerowie będą mogli polecieć z Łodzi na lotnisko Bergamo. Z kolei nieco później, bo w maju, wystartują loty z Gdańska do Rzymu. 

Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Właśnie Ryanair ogłosił uruchomienie w najbliższym sezonie letnim nowej trasy z Polski. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Redakcja poleca

Ryanair uruchomi loty z Łodzi do Brukseli

Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, Ryanair poinformował, że będzie latał z Łodzi na lotnisko w Brukseli. Połączenie zostanie zainaugurowane w kwietniu br. Rejsy na tej trasie mają być realizowane dwa razy w tygodniu. 

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym polskim klientom jeszcze większy wybór w naszym rozkładzie lotów na najbliższe lato - powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, menedżer Ryanaira w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Bałtyku, cytowana przez portal.

Bilety lotnicze na rejsy z Łodzi do stolicy Belgii trafiły do sprzedaży. Ich ceny zaczynają się już od 145 zł.

Bruksela: niezwykłe miasto w Europie

Bruksela to miasto położone w środkowej części Belgii nad rzeką Zenne. Stolica kraju znana jest przede wszystkim z tego, że znajduje się tu siedziba króla, parlamentu, a także instytucji Unii Europejskiej, NATO i Euroatomu. Miasto oferuje jednak znacznie więcej. Wśród największych atrakcji wymienić można m.in. Grand Place, czyli Wielki Plac w Brukseli, uznawany za jeden z najbardziej urokliwych historycznych rynków w Europie. Znajdują się tu charakterystyczny ratusz zbudowany w stylu gotyckim, przepiękne wielopiętrowe kamienice i XIX-wieczny Dom Króla, który został przekształcony na Muzeum Miejskie. 

Zobacz także:  Bilety lotnicze tańsze od kolejowych. LOT rzucił wyzwanie PKP i ogłosił promocję

Będąc w Brukseli, warto też udać się do jednej z najstarszych galerii handlowych na świecie - na Pasaż św. Huberta. Można również zwiedzić Kościół Notre-Dame du Sablon. Świątynia ta jest jednym z najdoskonalszych przykładów gotyku płomienistego. Turyści chętnie odwiedzają także Katedrę św. Michała i św. Guduli na wzgórzu Treurenberg.

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl