Obserwuj w Google News

Ryanair wznowi trzy zawieszone trasy z Polski. To idealny kierunek na urlop w 2023 roku

2 min. czytania
06.12.2022 14:05
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować - tanie linie Ryanair ogłosiły, że przywrócą połączenia z Polski do Aten. Niedługo będziemy mogli ponownie polecieć do Grecji z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Samolot Ryanair
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Ryanair nie przestaje zaskakiwać. W drugiej połowie listopada informowaliśmy, że irlandzki przewoźnik ogłosił 16 nowych tras z Polski. Będzie można z nich skorzystać już wiosną i latem 2023 r. Najwięcej połączeń wystartuje z Gdańska, ale siatkę lotów poszerzą także Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice i Rzeszów. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, niebawem powrócą też rejsy Ryanaira z Polski do Aten.

Redakcja poleca

Ryanair wznowi trzy zawieszone trasy z Polski

Ryanair tej zimy zamknął swoją bazę lotniczą w Atenach. Decyzja niskokosztowego przewoźnika spowodowana była brakiem postępów w rozmowach z greckim rządem dotyczących opłat lotniskowych. Zdaniem linii są one wygórowane.

Zamknięcie bazy przyczyniło się do zmniejszenia liczby połączeń do oraz z Aten. Z 29 kierunków w rozkładzie Ryanaira pozostało 10. Obecnie przewoźnik lata tam tylko z jednego miasta w Polsce, a dokładniej z Katowic. Wcześniej turyści mogli podróżować do stolicy Grecji również z Krakowa, Warszawy oraz Wrocławia. Za kilka miesięcy ma się to jednak zmienić.

Zobacz także:  Lądowanie na tym lotnisku jest niezwykle trudne. Pas ma 1 km długości i często jest oblodzony

W pierwszej połowie 2023 r. Ryanair przywróci zawieszone kilka miesięcy temu połączenia z Polski do Aten. Rejsy będą wykonywane przez załogi i samoloty zbazowane w innych portach. 28 marca wznowione zostaną loty z Krakowa. Przewoźnik będzie latać na tej trasie dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek oraz sobotę. Od maja turyści będą mogli podróżować ze stolicy Małopolski do Grecji także w poniedziałki. Z kolei od września do końca października dostępne będą znów dwa rejsy w tygodniu.

Pierwszy lot po przerwie z Warszawy do Aten wystartuje natomiast 31 marca. W kwietniu turyści będą mogli latać na tej trasie raz w tygodniu - w piątki. Z kolei od 1 maja do września zaoferowane zostaną im dwa dodatkowe rejsy.

Połączenie z Wrocławia do Aten zainaugurowane zostanie 26 marca. W kwietniu samoloty Ryanaira będą tam latać dwa razy w tygodniu, zaś od maja do końca sierpnia - aż cztery razy, w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. We wrześniu natomiast, tak jak w przypadku Krakowa i Warszawy, zmniejszy się częstotliwość wykonywanych rejsów.

Ponadto Ryanair przywróci loty do Aten z Berlina-Brandenburg, Kolonii, Pafos, Tel Awiwu oraz Wilna. 

Zobacz także:  Francja wprowadzi zakaz lotów krajowych. Komisja Europejska zatwierdziła propozycję rządu

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl