Obserwuj w Google News

Ryanair zapowiedział nową trasę z Polski. "Obowiązkowy cel podróży na zimę 2023"

2 min. czytania
05.06.2023 11:55
Zareaguj Reakcja

Ryanair poinformował o uruchomieniu nowego połączenia. Już za kilka miesięcy tania linia zabierze pasażerów z Polski do słonecznej Hiszpanii. Bilety są już dostępne w systemie przewoźnika.

Walencja, Hiszpania. Piaszczysta plaża Las Arenas
fot. SZYMON BLIK/REPORTER/EASTNEWS

Na początku maja Wizz Air ogłosił osiem nowych tras z czterech lotnisk w Polsce. Węgierski przewoźnik zapowiedział m.in. uruchomienie połączenia z wrocławskiego portu do Walencji. Rejsy do środkowo-wschodniej Hiszpanii wystartują 30 października. Wizz Air będzie tam latał trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy oraz piątki.

Ale to nie koniec nowości. W miniony piątek również Ryanair poszerzył swoją zimową siatkę połączeń z Wrocławia o Walencję. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Redakcja poleca

Ryanair zapowiedział nową trasę z Polski. Polecimy do słonecznej Hiszpanii

Portal fl4free.pl podaje, że trasa Ryanaira z lotniska we Wrocławiu do Walencji wystartuje 29 października. Niskokosztowy przewoźnik będzie realizował to połączenie cztery razy w tygodniu - we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Oznacza to, że pasażerowie w sezonie zimowym będą mogli latać ze stolicy Dolnego Śląska do Hiszpanii codziennie; w niektóre dni z Ryanairem, w pozostałe z Wizz Aiem. 

Bilety są już dostępne w systemie przewoźnika. Ceny wejściówek zaczynają się od 358 zł za lot w dwie strony.

- Walencja to obowiązkowy cel podróży na zimę 2023 r., z ciepłą pogodą, piaszczystymi plażami i oszałamiającą architekturą, która tylko czeka na odkrycie, a po zakończeniu zwiedzania starego miasta można skosztować jednych z najlepszych tapas z widokiem na Morze Śródziemne - mówi Alicja Gołębiowska, country manager CEE&Baltics w Ryanair, cytowana przez portal fly4free.pl.

Zobacz także:  Nowy egzotyczny kierunek z Polski. Turyści uwielbiają spędzać tu wakacje

Ryanair chce latać z Polski do Egiptu

Przypomnijmy, że w połowie maja Ryanair zapowiedział nowość w siatce lotów. Prezes irlandzkiej linii ogłosił, że już niebawem uruchomi rejsy z Polski do Egiptu. "Rozwijamy się dobrze w krajach sąsiadujących z Europą, takich jak Maroko, Izrael, Jordania i patrzymy na Egipt" - powiedział Michael O'Leary w rozmowie z brytyjskim portalem TTG Media. 

Zobacz także:  Nowa trasa z Polski. Po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powróciła znana linia

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

RadioZET.pl/fly4free.pl