Obserwuj w Google News

Ryanair zmienia zdanie w sprawie jednej ze swoich tras z Polski. Wróciła możliwość zakupu biletów

2 min. czytania
14.09.2023 14:51
Zareaguj Reakcja

Pod koniec października br. Ryanair miał zawiesić trasę z Lublina do Dublina. Tak się jednak nie stanie. Polski port lotniczy właśnie poinformował o utrzymaniu połączenia do Irlandii również w sezonie zimowym.

Ryanair zmienia zdanie w sprawie jednej ze swoich tras z Polski. Wróciła możliwość zakupu biletów
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

W drugiej połowie lipca br. informowaliśmy, że Ryanair zawiesza dwie trasy z Polski. Niskokosztowy przewoźnik w sezonie zimowym miał skasować połączenia do Dublina realizowane ze Szczecina oraz z Lublina. Ostatni rejs z Goleniowa do stolicy Irlandii zaplanowały został na 25 października. Dzień później natomiast miała zostać anulowana trasa z Lublina. Tak się jednak nie stanie. Na początku tygodnia tamtejszy port lotniczy poinformował o utrzymaniu połączenia do Dublina również w zbliżającym się sezonie zimowym.

Redakcja poleca

Ryanair zmienia zdanie w sprawie jednej ze swoich tras z Polski

"Dublin również zimą! Po kilkutygodniowej przerwie i aktywnych rozmowach z przewoźnikiem, powróciła możliwość zakupu biletów na trasie Lublin - Dublin" - poinformował port lotniczy na Facebooku. "Rozkład lotów jest już na stronie przewoźnika. Dni i godziny połączeń pasują na idealny city-break" - dodało lotnisko. 

Portal fly4free.pl informuje, że połączenie między Lublinem a Dublinem będzie realizowane dwa razy w tygodniu - w piątki i niedziele (do tej pory samoloty Ryanaira zbierały pasażerów do Irlandii w poniedziałki oraz czwartki). Wyloty z Polski zaplanowano odpowiednio na godz. 21.40 i 21.45. Z kolei z Dublina przewoźnik będzie wyruszał o 17.15 w piątki oraz 17.20 w niedziele.

Port Lotniczy Lublin obsłużył w sierpniu br. 51 191 pasażerów. Rzecznik lotniska Piotr Jankowski podał, że to najlepszy wynik w historii lądowiska. Uzasadniając rekordową frekwencję, wskazał m.in. na bardzo dobre przyjęcie przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów do tureckiej Antalyi, Monastyru w Tunezji, chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym, włoskiego Bergamo, na grecką wyspę Rodos oraz do Gdańska. Przypomnijmy, że w minionym roku lubelskie lotnisko zrealizowało 4,2 tys. operacji lotniczych i obsłużyło 330 tys. pasażerów.

Ważna zmiana dla pasażerów Ryanaira. Tego nie wniesiemy na pokład

Popularne linie lotnicze, w tym m.in. Wizz Air, easyJet, British Airways, Lufthansa czy wspomniany już Ryanair, wprowadziły ważną zmianę w swoich regulaminach. Klienci przewoźników nie mogą już zabierać do samolotu tzw. smart bagów. To torba lub plecak z wbudowaną elektroniką, która umożliwia ładowanie baterii w smartfonach czy wykonywanie połączeń przez Bluetooth. Ma to związek z ich niepożądanymi usterkami, do których dochodzi czasem na pokładach maszyn.

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/PAP(Piotr Nowak)