,

Po niemal 3 latach znoszą wszystkie restrykcje wjazdowe. Turyści długo na to czekali

14.02.2023 10:02

Władze Singapuru podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń wjazdowych dla zagranicznych turystów. Do tej pory tylko osoby zaszczepione mogły przekroczyć granicę tego kraju. Zmiany, na które podróżujący musieli bardzo długo czekać, w końcu weszły w życie. 

Singapur znosi wszystkie restrykcje
fot. Shutterstock

Singapur był jednym z nielicznych krajów na świecie, w którym jeszcze w tym roku nadal obowiązywały restrykcje wjazdowe wprowadzone po wybuchu pandemii koronawirusa. Po długim okresie ograniczeń przyszedł czas na zmiany. Tamtejsze władze zdecydowały się na poluzowanie wszystkich przepisów wjazdowych dla zagranicznych podróżnych. 

Singapur zniósł wszystkie restrykcje wjazdowe

Jak podano na stronie agencji rządowej Singapuru (ICA), od 13 lutego 2023 roku zostają zniesione zostają wszelkie obostrzenia związane z Covid-19 dla podróżnych przyjeżdżających do Singapuru. Zmiany dotyczą wszystkich – zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni mogą swobodnie przekraczać granicę kraju. 

Przypomnijmy, że do tej pory turyści niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni nie mieli możliwości uzyskania zgody (z małymi wyjątkami) na wjazd do Singapuru.

Jednocześnie od 13 lutego zniesiono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Utrzymany jest jednak taki wymóg w placówkach medycznych (przez personel i pacjentów). 

Zobacz także: Tajlandia zmienia zdanie i wycofuje się z restrykcji. Zamieszanie w turystycznym raju

Osoby planujące podróż do Singapuru nie muszą już martwić się zaświadczeniami o szczepieniu czy testami. Muszą jednak upewnić się, że spełniają wszystkie inne ogólne wymagania wjazdowe.

Przy pobytach turystycznych krótszych niż 90 dni nie jest wymagana wiza do Singapuru. Wystarczy jedynie wypełnić tzw. Kartę Przylotów/Odlotów (tzw. Singapore Arrival Card) – najczęściej rozdawana jest jeszcze w samolocie lub dostępna bezpłatnie na lotnisku. Niezbędny jest też oczywiście paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do miasta. 

Źródło: ica.gov.sg, gov.pl

loader