Obserwuj w Google News

"Sprzedajemy zagubiony bagaż za 9 złotych". Lotnisko Chopina ostrzega przed oszustami

2 min. czytania
17.10.2023 10:38
Zareaguj Reakcja

Internetowi oszuści nie dają za wygraną. Teraz podszywają się pod Lotnisko Chopina i oferują sprzedaż zagubionego bagażu za jedyne 9 złotych. Warszawski port lotniczy ostrzega użytkowników Facebooka: "Prosimy o ostrożność".

"Sprzedajemy zagubiony bagaż za 9 złotych". Lotnisko Chopina ostrzega przed oszustami
fot. Shutterstock

Internetowi oszuści znów w natarciu. Tym razem zaatakowali Lotnisko Chopina. Na Facebooku pojawiły się fałszywe profile warszawskiego portu lotniczego, które uruchamiają oferty sprzedażowe zagubionego bagażu. Internauci muszą mieć się na baczności.

Redakcja poleca

Lotnisko Chopina ostrzega przed oszustwem. "Prosimy o ostrożność"

W poniedziałek 16 października warszawskie Lotnisko Chopina na swojej oficjalnej stronie na Facebooku opublikowało ważny komunikat. Okazuje się, że w mediach społecznościowych pojawiły się fałszywe profile portu lotniczego. Do tej pory zidentyfikowano dwa - "Warsaw Chopin Airport" oraz "Lotnisko Okęcie". Obie strony oferują sprzedaż zagubionego bagażu.

"Zarząd naszego lotniska postanowił pozbyć się zagubionego bagażu klientów z ostatnich 6 miesięcy, sprzedając walizki za jedyne 9 zł. Każdy może kupić walizkę, klikając na przycisk w ogłoszeniu", "Sprzedajemy zagubiony bagaż za 9 zł! Opróżniamy magazyn na lotnisku i sprzedajemy zagubiony bagaż klientów, który leżał w magazynie przez 9 miesięcy! Ilość ograniczona! Kliknij przycisk w reklamie, aby złożyć zamówienie!" - czytamy w postach opublikowanych w niedzielę na fałszywych profilach Lotniska Chopina.

Warszawski port lotniczy ostrzega, że jest to oszustwo i próba wyłudzenia. Podkreśla, że lotnisko nie zbiera bagaży zagubionych i nie prowadzi ich sprzedaży. "Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi. [...] Jeśli natrafisz na fałszywy profil i ofertę sprzedaży bagażu, daj nam znać w wiadomości prywatnej!" - apelują przedstawiciele portu.

Internetowi oszuści zaatakowali też PKP Intercity

Przypomnijmy, że nie tak dawno media społecznościowe obiegła informacja o innym scamie. Internetowi oszuści podszywali się pod PKP Intercity i oferowali roczne bilety na przejazdy pociągami za 9 złotych. "P⁠KP ⁠Int⁠erc⁠ity⁠ bo⁠ryk⁠a s⁠ię ⁠z p⁠rob⁠lem⁠em ⁠bra⁠ku ⁠pas⁠aże⁠rów⁠ na⁠ sw⁠oic⁠h r⁠ejs⁠ach⁠. W⁠ zw⁠iąz⁠ku ⁠z t⁠ym ⁠uru⁠cho⁠mio⁠no ⁠pro⁠moc⁠ję ⁠maj⁠ącą⁠ na⁠ ce⁠lu ⁠prz⁠yci⁠ągn⁠ięc⁠ie ⁠now⁠ych⁠ kl⁠ien⁠tów⁠ - ⁠cer⁠tyf⁠ika⁠t n⁠a 1⁠ ro⁠k b⁠ezp⁠łat⁠nyc⁠h p⁠rze⁠jaz⁠dów⁠ za⁠ je⁠dyn⁠e 9⁠ zł⁠. Aby⁠ wz⁠iąć⁠ ud⁠zia⁠ł, ⁠kli⁠kni⁠j p⁠rzy⁠cis⁠k 'Prz⁠eślij w⁠nio⁠sek⁠ te⁠raz' n⁠a d⁠ole⁠ po⁠sta⁠ i ⁠otr⁠zym⁠aj ⁠kar⁠tę ⁠z d⁠arm⁠ową⁠ do⁠sta⁠wą" - można było przeczytać na fałszywym profilu przewoźnika. W ten sposób oszuści próbowali wyłudzić dane użytkowników Facebooka. 

Nie przegap