Obserwuj w Google News

Sprzedali tysiące biletów lotniczych za 5 zł. Mimo pomyłki linia uznała je wszystkie

2 min. czytania
13.11.2023 16:17
Zareaguj Reakcja

Taka promocja na loty raczej się nie zdarza. W aplikacji China Southern Airlines pojawiły się bilety na różne trasy w cenie od 10 do 30 juanów, czyli od 5 do ok. 17 zł. Bardzo szybko okazało, że był to błąd techniczny i promocja zniknęła po 2 godzinach. W tym czasie supertanie bilety zdążyło kupić kilka tysięcy pasażerów. Przewoźnik zdecydował, że uzna wszystkie rezerwacje. 

Sprzedawali bilety lotnicze po 5 zł
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie sporo słyszy się o tym, że era taniego podróżowania jest już dawno za nami. Nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że ceny paliwa czy opłaty lotniskowe mocno poszły w górę.

Tym bardziej zaskoczeni musieli być klienci linii China Southern Airlines, którzy zauważyli w aplikacji promocję na bilety. Loty na różnych trasach były dostępne w cenie kilkunastu złotych. Chociaż w rzeczywistości doszło po prostu do pomyłki, klienci mogą mówić o ogromnym szczęściu.

Redakcja poleca

Linia przez pomyłkę sprzedawała bilety za 5 zł. Postanowiła je uznać

Jak podaje portal Fly4free, do usterki w systemie rezerwacyjnym przewoźnika doszło w minionym tygodniu. W chińskich mediach społecznościowych masowo zaczęły pojawiać się informacje o supertanich biletach dostępnych w aplikacji China Southern Airlines. Wiele osób podejrzewało, że to oszustwo. 

Przykładowo bilety z chińskiego Chengdu były dostępne w cenach od 10 do 30 juanów (czyli od 5,7 do 17,1 zł). Reuters podaje, że normalnie minimalna cena biletów lotniczych na takich połączeniach to 400-500 juanów (230-280 zł). Część osób, widząc taką promocję, postanowiło od razu z niej skorzystać.

Zasada "kto pierwszy, ten lepszy" w tym przypadku zdecydowanie się sprawdziła. Szybko okazało się, że to był błąd techniczny i przewoźnik po 2 godzinach skasował z aplikacji tanie bilety. Ale sporej części klientów udało się załapać na tę "promocję". Dokładna skala tego błędu nie jest znana, chociaż niektóre portale podają, że łącznie mogło być zakupionych nawet kilkanaście tysięcy biletów w cenie nieprzekraczającej 30 juanów, czyli 17 zł. 

Przewoźnik dzień później oficjalnie przyznał, że doszło do potężnego błędu w aplikacji związanego ze zmianą walut. Ogłosił przy tym, że nie wycofuje się z promocji i ci, którym udało się kupić bilety w niskich cenach, będą mogli je wykorzystać. Wybrani pasażerowi mogą zatem mówić o ogromnym szczęściu. 

Źródło: Radio ZET/Fly4free

Nie przegap