Steward ostrzega pasażerów. "Nigdy nie myj zębów w toalecie samolotu"

15.03.2023 12:37

Podczas podróży samolotem, szczególnie długich rejsów, wielu z nas korzysta z pokładowej toalety. Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że to najbrudniejsze miejsce w samolocie. Były steward radzi, aby korzystać z tego miejsca jedynie w koniecznych sytuacjach, najlepiej w maseczce. Ostrzega jednocześnie przed myciem zębów w łazience samolotu.

Umywalka w samolocie
fot. Shutterstock

W sieci co jakiś czas publikowane są wskazówki dla pasażerów od personelu pokładowego dotyczące podróżowania samolotem. Nierzadko pojawiają się one w formie ostrzeżenia. Jakiś czas temu stewardesa ujawniła, jakich napojów nigdy nie zamawiać na pokładzie. Inna z pracownic linii lotniczej podała, gdzie lepiej nie chować rzeczy podczas lotu.

Teraz pojawiła się kolejna rada skierowana do podróżujących. Tym razem steward apeluje, aby nigdy nie myć zębów w samolocie. 

Steward ostrzega. "Nigdy nie myj zębów w samolocie"

Rady dla pasażerów pojawiły się na łamach brytyjskiego dziennika "The Mirror". Były steward, który pracował ponad pięć lat w tym zawodzie, ostrzega podróżujących przed myciem zębów w pokładowej toalecie

Powody są tak naprawdę dwa - niefiltrowana woda w umywalce oraz powietrze, w którym mogą unosić się cząsteczki fekaliów. Steward przypomina, że woda w samolocie (czy to do spłukiwania toalety, czy w umywalce), pochodzi z jednego zbiornika i nie jest filtrowana.

Dodał, że jeśli ktoś naprawdę musi umyć zęby, powinien użyć wody butelkowanej. "Nigdy nie bierz swojej szczoteczki do zębów ani torby z rzeczami do mycia nigdzie w pobliżu toalety samolotowej" – podkreślił steward.

Zobacz także: Tak pasażerowie oszukali Ryanaira. Wykorzystali popularny gadżet podróżniczy [WIDEO]

Do toalety samolotu tylko w maseczce

Były pracownik linii lotniczej zaznaczył jednocześnie, że pokładowe toalety są najbrudniejszymi miejscami w samolocie. "Załoga, mając inne, ważniejsze rzeczy do zrobienia pomiędzy rejsami, rzadko dokładnie czyści toalety. Łazienki są bardzo szybko czyszczone przed każdym i sprawdzane co pół godziny, ale jeśli są ważniejsze rzeczy, to toalety schodzą na dalszy plan" - mówił.

Dodał, że zbiornik ze ściekami powinien być opróżniany po każdym wylądowaniu samolotu. W praktyce jednak różnie to bywa, szczególnie że w przemyśle lotniczym najbardziej liczy się czas. 

Steward radzi również, by przed wejściem do toalety założyć maseczkę. Wszystko dlatego, że te małe pomieszczenia są słabo wentylowane i tak naprawdę bez czystego powietrza.

"Za każdym razem, gdy idziesz do toalety, nie tylko oddychasz powietrzem, którym oddychało wiele innych osób (zwłaszcza jeśli jest to lot długodystansowy), ale możesz również wdychać potencjalne cząstki fekaliów, krążące w powietrzu po spłukaniu toalety".

Źródło: The Mirror, Onet

loader