,

Steward próbował przemycić złoto pod uniformem. Nagranie obiegło sieć

23.03.2023 12:59

W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie ze stewardem w roli głównej. Pracownik linii lotniczej chciał przewieźć ze sobą prawie 1,5 kg złota. Znalazł na to dość zaskakujący sposób. Sami pracownicy lotniska nie wierzyli własnym oczom. 

Steward próbował przemycić złoto
fot. Shutterstock, Twitter (@ANI)

Zwykle to pasażerowie starają się przemycić nielegalne przedmioty lub przechytrzyć zasady związane z określonymi bagażu. Co jakiś czas media obiegają historie, że na lotniskach przyłapywane są osoby, które na wiele zaskakujących sposobów ukrywają „zakazany bagaż”. Tym razem ryzyko podjął jeden z pracowników załogi Air India Express. Steward chciał przewieźć ze sobą ogromną ilość złota.

Steward zaskoczył pracowników lotniska. Nagranie obiegło sieć

Do zdarzenia doszło 8 marca, ale dopiero teraz zagraniczne media opisują tę niecodzienną historię. Członek personelu Air India Express wyleciał z Bahrajnu w kierunku lotniska Koczin w Indiach. Już po wylądowaniu został zatrzymany w miejscu docelowym za próbę przemytu.

Okazało się, że steward próbował przewieźć nielegalnie 1,4 kg złota. Postanowił owinąć je sobie wokół przedramion, przykleić taśmą, a następnie opuścić rękawy koszuli, aby ukryć ten wartościowy metal szlachetny. Jego plan się jednak nie powiódł.

Jak donoszą lokalne media, po wylądowaniu w Koczin mężczyzna został zatrzymany przez służby celne. Celnicy otrzymali poufną informację o podejrzeniach na temat przewożenia złota przez jednego ze stewardów Air India Express. Ta informacja okazała się prawdą, co potwierdza zresztą nagranie udostępnione w sieci.

Zobacz także: Polka pokazała jedzenie, które zaserwowano jej w samolocie. "To było coś najgorszego"

Chociaż całe zdarzenie na pierwszy rzut oka wydaje się dość zabawne, to nikt ze spółki nie spodziewał się tego typu działań ze strony swoich pracowników. Zachowanie stewarda zostało potępione przez Air India Express. Mężczyznę natychmiast zawieszono w jego obowiązkach.

– Wspomniana osoba została zawieszona ze skutkiem natychmiastowym. [...] Air India Express nie toleruje takiego zachowania i podejmie surowe działania, w tym wypowiedzenie usługi po otrzymaniu raportu od organów śledczych – poinformował przewoźnik cytowany przez NDTV.

Oprócz nagrania, które bardzo szybko obiegło internet, do sieci trafiły również zdjęcia ze stewardem w roli głównej. Internauci nie kryją zaskoczenia nad pomysłowością pracownika indyjskiej linii.

Źródło: Instagram, Wprost

loader

Logo radiozet Dzieje się