Obserwuj w Google News

Ta trasa w Polsce jest hitem. LOT zaoferuje 25 lotów tygodniowo

2 min. czytania
31.05.2023 14:36
Zareaguj Reakcja

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły zwiększenie liczby rejsów na trasie Poznań-Warszawa. Już w najbliższym miesiącu będzie realizowanych aż 25 rejsów tygodniowo. W ubiegłym roku zainteresowanie tym połączeniem było ogromne – skorzystało z niego blisko 110 tys. pasażerów.

LOT. Nawet 25 lotów tygodniowo między Warszawą a Poznaniem
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

W ostatnim czasie narodowy przewoźnik ogłaszał wznowienie kilku tras oraz uruchomienie nowych połączeń. Niedawno informowaliśmy, że PLL LOT wystartuje z nową trasą krajową. Od 7 czerwca będzie można polecieć z Krakowa do Zielonej Góry. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek oraz środę. 

LOT ma teraz kolejne dobre wiadomości dotyczące innej krajowej trasy. Cieszące się ogromną popularnością wśród Polaków połączenie Warszawa-Poznań będzie realizowane znacznie częściej. 

Redakcja poleca

LOT. Z Poznania do Warszawy do 25 lotów tygodniowo

Zgodnie z przedstawionym przez Polskie Linie Lotnicze planem, w czerwcu, wrześniu i październiku do siatki połączeń dojdą dodatkowe loty w środy i piątki. To oznacza, że loty na trasie Warszawa-Poznań będą realizowane 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku PLL LOT zaoferują cztery rejsy dziennie, a w weekendy – od dwóch do trzech lotów.

Połączenie będzie realizowane samolotami typu Embraer: E95, E90, E75 i E70. Podróż w jedną stronę trwa niecałą godzinę. Jak można sprawdzić w systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika, bilety w dwie strony można zarezerwować od ok. 240 zł. 

Warto przypomnieć, że w 2022 roku z połączenia na trasie Poznań-Warszawa skorzystało blisko 110 tys. pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik będzie jeszcze wyższy.

Redakcja poleca

"Połączenie do Warszawy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT od wielu miesięcy znajduje się na szczycie popularności połączeń z segmentu Legacy w Poznaniu. Bardzo cieszy nas ten wynik oraz to, że nasz partner zaoferuje mieszkańcom regionu jeszcze więcej możliwości wygodnego planowania lotów do Warszawy, a nawet być może i dalej w cały świat z przesiadką" -  mówił Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Pasażerowie podróżujący z Poznania wybierają Warszawę, jako miejsce podróży zawodowej, turystycznej lub jako miejsce przesiadki do dalszych rejsów. "Cieszy nas rosnące zainteresowaniem pasażerów z Wielkopolski na rejsy łączące Poznań ze stolicą. Nasz hub w Warszawie daje możliwość podróżowania do najdalszych zakątków świata. Dlatego mieszkańcy Poznania i okolic dostrzegając ten potencjał, często wybierają połączenie POZ-WAW jako pierwszy etap realizacji swoich podróżniczych marzeń" – powiedział rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Źródło: PAP, Rzeczpospolita