Obserwuj w Google News

Tak pasażerka oszukała tanią linię. "Najlepszy zimowy hack podróżniczy"

2 min. czytania
02.03.2023 15:58
Zareaguj Reakcja

Zasady przewozu bagażu podręcznego, szczególnie u tanich przewoźników, są bardzo rygorystyczne, a opłaty za nadbagaż bywają większe niż podstawowa cena biletu lotniczego. W związku z tym nie brakuje osób, które próbują za wszelką cenę oszukać ten system i przemycić nieco więcej rzeczy. Na TikToku pojawiło się kolejne nagranie, które pokazuje, jak podróżni oszukują linie lotnicze.

Pasażerka przechytrzyła tanią linię
fot. Shutterstock, TikTok (@thehollandcouple)

Spakowanie wszystkich niezbędnych tylko do bagażu podręcznego nie wielu osób jest nie lada wyzwaniem i prawdziwą udręką. Nie dziwi zatem, że w sieci pojawiają się kolejne pomysły na to, jak wnieść na pokład większą liczbę rzeczy czy ubrań bez konieczności dopłacania za bagaż.

W ostatnim czasie opisywaliśmy historię podróżniczki, która do przemycenia dodatkowej ilości rzeczy do samolotu wykorzystała popularny gadżet, czyli poduszkę podróżną. Teraz sieć obiegło kolejne wideo, które pokazuje, jak pomysłowi potrafią być turyści. 

Redakcja poleca

Pasażerka przechytrzyła linię lotniczą. Wideo ma 2,7 mln wyświetleń

Jak widać na krótkim nagraniu opublikowanym na TikToku, bardzo przydatna podczas podróży tanią linią może okazać się zimowa kurtka. Wystarczy zasunąć w niej suwak, wcześniej wkładając do środka kilka sztuk odzieży. Trzeba jednocześnie pamiętać, aby w odpowiedni sposób nieść "zapakowaną" kurtkę, by jej zawartość nie wypadła na podłogę.

Sposób wydaje się bardzo prosty, chociaż – co podkreślają internauci – można z niego skorzystać wyłącznie zimą.

– Najlepszy zimowy hack podróżniczy wszech czasów! Musisz tego spróbować podczas kolejnej podróży. Działa nawet w przypadku tanich linii lotniczych – napisali autorzy nagrania

Zobacz także:  Pasażer nie chciał dopłacać do bagażu. Nagranie z lotniska obiegło sieć [WIDEO]

Wideo bardzo szybko obiegło internet. Ma już ponad 2,7 mln wyświetleńPod nagraniem pojawiło się też kilkaset komentarzy. Część internautów przyznaje, że to bardzo dobry i sprytny pomysł na obejście limitów obowiązujących w tanich liniach.

"To naprawdę najlepszy trik podróżniczy. Wypróbowałam go podczas lotu do Nowego Jorku", "Zaoszczędziłem w ten sposób 100 dolarów. Było warto", "Świetny pomysł czytamy" – piszą komentujący.

Nie brakuje jednak osób, które otwarcie krytykują tego typu sposoby na wniesienie większej liczby rzeczy na pokład samolotu. "Zamiast dzielić się tak idiotycznymi trikami, zrób coś dla siebie i innych podróżnych – po prostu zostań w domu" – napisał jeden z internautów.

Źródło: TikTok