,

Tak spakowała się do samolotu. Nagranie z TikToka ma 1,4 mln wyświetleń

22.02.2023 11:25

Pomysłowość pasażerów nie zna granic. Jedna z klientek taniej linii znalazła zaskakujący sposób na to, jak wnieść na pokład samolotu większą liczbę rzeczy i nie dopłacać do bagażu podręcznego. Nagranie, na którym kobiecie udało się przechytrzyć przewoźnika, szybko obiegło sieć. Krótkie wideo z TikToka ma 1,4 mln wyświetleń. 

Pasażerka pakuje się do samolotu
fot. Shutterstock, TikTok/Cheap Holiday Expert

Zasady przewozu bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych są często bardzo rygorystyczne. W przypadku Ryanaira czy Wizz Aira podróżni mogą zabrać ze sobą na pokład bezpłatnie tylko jeden niewielki plecak lub torbę o wymiarach 40 x 25 x 20 cm. Przekroczenie jakiegokolwiek parametru może oznaczać konieczność wniesienia dużej opłaty.

Właśnie dlatego nie brakuje osób, które próbują za wszelką cenę obejść te surowe przepisy.

Zobacz także: Pasażerka przechytrzyła tanie linie. Zaoszczędziła w ten sposób ponad 500 zł

Nie chciała płacić za bagaż. Tak spakowała się do samolotu [WIDEO]

Nagraniem podzieliła się jedna z użytkowniczek TikToka posługująca się pseudonimem Cheap Holiday Expert. Jak sama nazwa wskazuje, kobieta testuje różne sposoby na tanie podróżowanie. Jednym z nich jest niedokupowanie większego bagażu podręcznego. 

– Nienawidzę płacić za bagaż, kiedy lecę samolotem, dlatego testuję różne sztuczki na pakowanie. A dziś mam coś szczególnie dobrego. To kamizelka wędkarska – przyznała na początku nagrania tiktokerka. Dodała, że sprawdziła już metody z poduszką i reklamówką ze strefy bezcłowej.

Nagranie ze sztuczką tiktokerki naprawdę zaskakuje. Okazuje się, że kamizelka może być bardzo przydatnym gadżetem podróżniczym. Dzięki wielu kieszeniom pasażerka zapakowała do niej m.in. strój kąpielowy, antyperspirant, słuchawki, powerbank, a nawet... laptopa. 

Po schowaniu wszystkich rzeczy podróżniczka przyznała, że jest pewna, że te uda jej się w ten sposób przechytrzyć linię lotniczą.

– Jestem pewna, że to zadziała. Nie zamierzam nawet chować tego pod kurtką. Planuję włożyć to na wierzch, ponieważ to są kieszenie, a mamy prawo do kieszeni. Prawda? – mówiła.

Okazało się, że kobieta ma rację. Trik z kamizelką wędkarską zadział, bo bez problemu weszła na pokład samolotu. Wideo doczekało się 1,4 mln wyświetleń i wielu komentarzy. Internauci przyznają, że to świetny sposób na spakowanie się na krótki lot tanią linią. 

Źródło: TikTok, Wprost

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock