Obserwuj w Google News

Tania linia odwołuje 300 lotów. Zapowiada też duże utrudnienia przez całe wakacje

2 min. czytania
18.05.2023 16:00
Zareaguj Reakcja

Holenderska tania linia Transavia ogłosiła, że do końca czerwca musi odwołać ponad 300 lotów ze swojej siatki połączeń. Wszystko dlatego, że brakuje jej samolotów. Cięcia dotyczą największych lotnisk w Holandii, w tym obleganego przez podróżnych Schiphol w Amsterdamie. Utrudnienia mogą potrwać całe wakacje. 

Tania linia odwołuje 300 lotów w czerwcu
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Transavia w ostatnim czasie zmaga się ze sporymi problemami. Przypomnijmy, że w kwietniu i maju holenderska linia była zmuszona do odwołania 150 lotów. Powód cięć był taki sam, jak obecnie. Przewoźnik ma braki w swojej flocie samolotów – brakuje aż 6 maszyn. Transavia  tłumaczy, że wynika to z opóźnień w dostawach oraz z przedłużających się napraw i braku części zamiennych. Te problemy odbijają się na samych pasażerach.

Redakcja poleca

Transavia odwołuje ponad 300 lotów w czerwcu

Jak informuje portal Simple Flying, Transavia wprowadza cięcia w letniej siatce. Odwołano już ponad 300 lotów do/z Holandii i niemal wszystkie dotyczą terminów czerwcowych. To może pokrzyżować plany wakacyjne wielu podróżnych.

Na liście odwołanych rejsów są połączenia z lotnisk w Amsterdamie, Eindhoven i Rotterdamie. Są to trasy głównie do popularnych kierunków urlopowych, w tym Hiszpanii, Portugalii i Włoch, ale także do Francji, Izraela, Grecji, Maroka, Danii, Libanu, Chorwacji i Cypru.

Zobacz także:  To ma być najdłuższa trasa lotnicza świata. Wraca plan uruchomienia 20-godzinnego lotu

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w ten sposób rujnujemy plany podróżnicze wielu osób. Przepraszamy za tę frustrującą sytuację (...) Robimy, co w naszej mocy, aby zabrać do miejsc docelowych jak największą liczbę pasażerów. Około 95 procent naszych połączeń będzie realizowanych bez zakłóceń – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Najgorsze jest to, że problemy flotowe przewoźnika mogą przeciągnąć się też na miesiące wakacyjne. Transavia informuje, że w przyszłym tygodniu ogłosi, czy cięcia będą dotyczyć także rozkładu połączeń w lipcu i sierpniu – obecnie jednak nie można tego wykluczyć. Podróżni, którzy ucierpieli na tych zmianach, mogą wybrać między zwrotem pieniędzy a innym lotem.

Źródło: Simple Flying, Fly4free