,

Spektakularny wschód słońca w Tatrach. Do sieci trafiło nagranie

05.01.2023 12:06

Na facebookowym profilu Tatromaniak pojawiło się niezwykłe nagranie ukazujące wschód słońca na jednym ze szczytów po słowackiej stronie Tatr. Wideo zaledwie godzinę po publikacji się doczekało 1,6 tys. polubień i wielu pozytywnych komentarzy internautów. Nie ma się czemu dziwić, bo widok jest naprawdę spektakularny.

Wschód słońca w Tatrach
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia i filmiki ukazujące piękno Tatr. Jakiś czas temu sieć obiegło nagranie ukazujące ośnieżone szczyty Tatr ponad morzem chmur. Widok gór w tak niezwykłej, zimowej odsłonie zrobił na internautach ogromne wrażenie.

Teraz popularność zdobywa kolejne wideo z Tatrami w roli głównej. Ujęcia są naprawdę niezwykłe. 

Wschód słońca na Krywaniu. Przepiękne nagranie z Tatr

Post z nagraniem został udostępniony przez portal Tatromaniak. Krajobraz pokazany na krótkim, trwającym zaledwie pół minuty filmie zapiera dech w piersiach.

Na nagraniu widać Krywań – jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów w Tatrach słowackich. Wznosi się on na wysokość 2495 m n.p.m., ma charakterystyczny zakrzywiony wierzchołek i jest znany z bardzo rozległych panoram. Podczas wschodu słońca widoki z tego miejsca są naprawdę przepiękne, wręcz magiczne. Potwierdzeniem na to jest poniższe wideo nagrane przez jednego z miłośników gór.

Post opublikowany na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Zaledwie godzinę po publikacji zebrał ponad 1,6 tys. polubień i wiele komentarzy. Internauci nie kryją swojego zachwytu. 

– Ależ widok... Aż zapiera dech w piersiach.
 
– Magia.
 
– Cudownie. I tak cicho.
 
– Niesamowity klimat! Piękne nagranie – czytamy w komentarzach.

Zobacz także: Słupy świetlne nad Polską. Internauci zachwyceni niezwykłym zjawiskiem

Trudne warunki w Tatrach

Chociaż szlaki i górskie szczyty prezentują się naprawdę magicznie, turyści powinni zachować w tym okresie szczególną ostrożność. Jak czytamy w komunikacie TPN, w Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Wieje silny wiatr, utrudniający poruszanie się, a na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa, co stanowi duże zagrożenie. Niski pułap chmur wraz z opadami deszczu ze śniegiem, znacznie ograniczają widzialność, co może prowadzić do pobłądzeń. 

Jednocześnie przyrodnicy apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte tatrzańskie stawy - np. na Morskim Oku warstwa lodu jest bardzo cienka i może się pod ciężarem bardzo łatwo załamać.

Warto jednocześnie przypomnieć, że na terenie TANAP-u (Tatry Słowackie) od 1 listopada do 15 czerwca szlaki powyżej schronisk są zamknięte.

Źródło: RadioZET.pl/Tatromaniak

loader