,

To najdłuższa na świecie trasa autokarowa. Turyści spędzą w podróży 56 dni

28.03.2023 14:07

Adventures Overland, indyjska firma ekspedycyjna, planuje wystartować z najdłuższą wycieczką autokarową na świecie. Cała podróż ma zająć 56 dni i prowadzić przez 22 kraje. W planie przewidziano również przystanek w Polsce.

Najdłuższa na świecie podróż autokarem
fot. Shutterstock

Według Księgi Rekordów Guinnessa obecnie najdłuższą trasą autokarową na świecie jest ta łącząca Limę w Peru z Rio de Janeiro w Brazylii (ma długość 6,2 tys. km). Ale indyjskie biuro podróży zamierza pobić ten rekord i zorganizować wycieczkę obejmującą łącznie 12 tys. km. Cała wyprawa potrwa prawie dwa miesiące. 

Turyści spędzą 56 dni w autokarze. To będzie rekord

Jak podaje CNN Travel, 56-dniowa wycieczka, która jest dostępna dla maksymalnie 30 pasażerów, będzie prowadziła przez 22 kraje. Autobus wyruszy ze Stambułu i pojedzie przez Bałkany, Europę Wschodnią, Skandynawię i Europę Zachodnią aż do stolicy Wielkiej Brytanii. Po drodze przewidziano również przystanek w Polsce, a dokładniej w Warszawie. 

Na mapie atrakcji przewidziano m.in. przeprawę promową przez Zatokę Fińską, wizytę na Przylądku Północnym – najbardziej wysuniętym na północ punkcie Europy kontynentalnej oraz rejs wzdłuż fiordów norweskich. Cała trasa wycieczki ma obejmować łącznie 12 tys. kilometrów

Zobacz także: CNN opublikowało listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. Polska na podium

Ile to kosztuje? Cały pakiet ma kosztować 24 tys. dolarów (ponad 100 tys. zł). W ramach tego klienci mają zapewnione pełne wyżywienie oraz noclegi w hotelu. Organizator wyprawy zapewnia, że warunki w autokarze będą komfortowe.

Pojazd, który ma obsługiwać najdłuższą autobusową trasę, opisywany jest jako luksusowy i bardzo komfortowy. Na pokładzie będą zapewnione regulowane fotele z dużą ilością miejsca na nogi, dostęp do programów rozrywkowych i filmów, składane stoliki, punkty ładowania telefonów i wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić dwie walizki każdego pasażera. W autobusie będzie również dostępna toaleta. 

Jak zapowiada firma Adventures Overland, autokar wyjedzie ze Stambułu w kierunku Londynu 7 sierpnia i dotrze do Londynu 1 października. Najdłuższa na świecie podróż autobusem została opracowana jako alternatywa dla corocznej trasy Adventures Overland Road to London, częściowo inspirowanej autobusami Hippie Trail, które podróżowały w latach 50. i 60. XX wieku.

Źródło: CNN Travel

loader

Logo radiozet Dzieje się