Turysta otworzył szafę w pokoju hotelowym. Musiał wezwać na miejsce ochronę

31.01.2023 12:54

Niecodzienną historię opisał jeden z turystów, który zameldował się w hotelu w Las Vegas. Mężczyzna chciał się rozpakować i otworzył szafę, aby tam schować swoje rzeczy. Nie spodziewał się, że wypadnie stamtąd torba pełna gotówki. 

Pokój hotelowy
fot. Shutterstock

Wynajmując pokój hotelowy, turyści oczekują, że pokój będzie posprzątany i nie będzie śladu obecności poprzednich gości. Tym bardziej musiał być zaskoczony mężczyzna, który znalazł ogromną sumę pieniędzy w hotelowej szafie. Na portalu Quora podzielił się swoją niecodzienną historią, pytając internautów, jak by się zachowali na jego miejscu i czy zdarzały im się podobne sytuacje. 

Zobacz także: Otworzyła minibarek w pokoju hotelowym. Szybko tego pożałowała

Chciał coś schować do hotelowej szafy. Wypadło 45 tys. dolarów

Turysta wynajął pokój w jednym z hotelu w Las Vegas. Gdy chował swoje rzeczy w szafie, z górnej półki nagle spadła na niego torba z gotówką. Okazało się, że wewnątrz było 45 tysięcy dolarów, czyli blisko 200 tys. złotych.

Mężczyzna podał, że torba nie była w żadnej sposób oznaczona i podpisana. Postanowił więc od razu wezwać ochronę hotelu. Pracownicy obiektu poinformowali z kolei policję.

– Powiedziano mi, że hotel musi przetrzymać torbę z gotówką przez 30 dni i zobaczyć, czy jej właściciel się zgłosi. Jeśli tak się nie stanie, mogę ją zabrać ze sobą – relacjonował. 

Według turysty przedstawiciele hotelu dzwonili do poprzednich gości tego pokoju, ale nie potwierdzono zgubienia tak dużej sumy pieniędzy. Nikt też sam nie skontaktował się z hotelem w Las Vegas w sprawie torby. 

Ostatecznie 45 tysięcy dolarów trafiło do znalazcy, czyli turysty. Mężczyzna postanowił przekazać 2 tys. dolarów w gotówce na cele charytatywne. 

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. Internauci przyznali, że mężczyzna został nagrodzony za swoją uczciwość. "Postąpiłeś słusznie i masz szczęście" – pisali użytkownicy portalu Quora. 

Źródło: dip.org.ua, Onet

loader