,

Turystka ubrała się tak w góry. "Tylko gorące dziewczyny wybierają Pieniny"

03.02.2023 08:09

Pewna para wędrowała ścieżką nad Dunajcem w Szczawnicy. Turystów mijała urlopowiczka z Warszawy, która od razu zwróciła uwagę na strój kobiety. A ten, jak na tę porę roku, był dość nietypowy. Do sieci trafiły zdjęcia.

Turystka ubrała się tak w góry. "Tylko gorące dziewczyny wybierają Pieniny"
fot. Shutterstock/Twitter(24tp_pl)

Każdego roku w sezonie zimowym słyszy się o turystach wędrujących po górach w nieodpowiednich strojach. Na początku stycznia pisaliśmy o dwóch kobietach, które wybrały się nad Morskie Oko w... śniegowcach. Urlopowiczki postawiły na modne Moon Booty. I choć rzeczywiście tego typu rodzaj obuwia jest bardzo ciepły, to jednak dziewczyny na każdym kroku musiały uważać, żeby się nie poślizgnąć. 

Zobacz także: Tak ubrały się w góry. Nagranie z Tatr ma prawie pół miliona wyświetleń

Teraz z kolei głośno zrobiło się o innej turystce. Pod koniec stycznia "Tygodnik Podhalański" na swojej stronie w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie kobiety w dość nietypowym, jak na tę porę roku, stroju.

Turystka ubrała się tak w góry. Termometr wskazywał -4 st. C.

Zdjęcie do "Tygodnika Podhalańskiego" przesłała czytelniczka portalu z Warszawy. Fotka została zrobiona na ścieżce nad Dunajcem w Szczawnicy. Widać na niej parę turystów. Mężczyzna wygląda dość zwyczajnie - ma na sobie spodnie, kurtkę zimową i buty za kostkę. Uwagę jednak zwraca strój idącej obok niego kobiety. Urlopowiczka postawiła na czarne (prawdopodobnie sztuczne) futerko, botki oraz... krótką spódnicę przed kolano. 

Kobieta nie miała na sobie żadnych rajstop. A przynajmniej nie grubych, bo istnieje prawdopodobieństwo, że założyła cieliste rajstopy, których - z powodu koloru - po prostu nie widać na zdjęciu. Warto też w tym miejscu podkreślić, że tego dnia termometry w Szczawnicy wskazywały temperaturę - 4 st. C.

Zobacz także: To miejsce w Polsce zamieniło się w krainę lodu. "Zimowa magia"

4 st. poniżej zera. Ścieżka nad Dunajcem w Szczawnicy. I potwierdza się, że tylko gorące dziewczyny wybierają Pieniny - napisał "Tygodnik Podhalański" w opisie zdjęcia.

Post zamieszczony w mediach społecznościowych spotkał się z żywą reakcją internautów. Pod fotografią pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy podeszli do sprawy humorystycznie. Część osób natomiast napisała, że nie widzi problemu w ubiorze turystyki, ponieważ szlak, który wybrała, jest prosty.

"Pierwsza randka zobowiązuję", "Co na to minister zdrowia? TOPR powiadomiony?", "Cóż moda goni modę? W podobny sposób pokazują się celebrytki, dla których nie ma zimy i chodzą porozbierane", "Nie widzę problemu" - czytamy pod wpisem.

Pieniny. Aktualne warunki na szlakach

Pieniński Park Narodowy podaje, że warunki do uprawiania turystyki są utrudnione. Szlaki miejscami są oblodzone i jest ślisko. Gdzieniegdzie pokrywa śnieżna wynosi około 50 cm. Zaleca się używanie przyrządów asekuracyjnych np. kijków trekkingowych i raczków. "Uwaga na okiść oraz łamiące się gałęzie i konary, jak również na możliwe zagrożenie lawinowe" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie pieninypn.pl.

Zobacz także: Pieniny – co warto zobaczyć? 8 największych atrakcji

loader

RadioZET.pl/pieninypn.pl/Twitter(24tp_pl)