,

Twierdził, że w samolocie znajduje się bomba. Polak nie został wpuszczony na pokład

19.05.2023 11:20

33-letni obywatel Polski planował lecieć do Oslo. Podczas odprawy mężczyzna oznajmił jednak, że w samolocie znajduje się bomba. Finalnie nie został wpuszczony na pokład, a ponadto ukarano go mandatem.

Twierdził, że w samolocie znajduje się bomba. Polak nie został wpuszczony na pokład
fot. Tomasz Kawka/East News

W połowie maja pisaliśmy, że 60-letni mężczyzna podczas odprawy na krakowskim lotnisku oznajmił, że w plecaku ma bombę. Ponadto groził, że się podpali. Finalnie Polak nie został wpuszczony do samolotu, a także ukarano go grzywną. 

W czwartek 18 maja w porcie w Balicach doszło do kolejnego incydentu. O zdarzeniu poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej na swojej stronie internetowej.

Twierdził, że w samolocie znajduje się bomba. Polak nie został wpuszczony na pokład

Jak czytamy w komunikacie, po godzinie 6.00 rano na lotnisku w Krakowie pojawił się 33-letni mężczyzna. Pasażer chciał lecieć do Oslo, stolicy Norwegii. Podczas odprawy obywatel Polski, ku zaskoczeniu wszystkich, oświadczył, że w samolocie znajduje się bomba.

Służba Ochrony Lotniska wezwała na miejsce Straż Graniczną. 33-latek przyznał się do wypowiedzianych wcześniej słów. Tłumaczył się zdenerwowaniem związanym z kolejną zmianą przydzielonego mu miejsca w samolocie. Ostatecznie pasażer dostał zakaz wejścia na pokład. Ponadto został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego. 

Zobacz także: Popularna linia wprowadza duże zmiany dla pasażerów. Na pokład tylko z plecakiem

25-letni Czech przewoził amunicję w bagażu

Do kolejnego zdarzenia w krakowskim porcie doszło przed południem. Służba Ochrony Lotniska podczas kontroli bezpieczeństwa w bagażu podręcznym jednego z podróżnych wykryła amunicję. O incydencie natychmiast zostali poinformowani funkcjonariusze Straży Granicznej. Szybko okazało się, że posiadaczem naboju jest 25-letni obywatel Czech.

Mężczyzna tłumaczył, że amunicję dostał w prezencie i zapomniał wyjąć ją z plecaka. 25-latek nie miał także dokumentów uprawniających do posiadania naboju na terenie Polski. "Czech nie uniknie konsekwencji, gdyż powyższy czyn wyczerpuje znamiona art. 263 § 2 k.k. (nielegalne posiadanie broni lub amunicji, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności)" - czytamy w komunikacie. Nabój został przekazany do Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zobacz także: Ukrainka chciała przewieźć to przez polską granicę. 31-latka została zatrzymana

loader
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/karpacki.strazgraniczna.pl

Logo radiozet Dzieje się