Obserwuj w Google News

Pasażerowie PKP zaskoczeni. Wyższe ceny i mniejsze porcje w Warsie

2 min. czytania
02.11.2023 12:17
Zareaguj Reakcja

Spółka Wars, należąca do PKP Intercity, opublikowała nowe menu dostępne w wagonach restauracyjnych. Od końca października w ofercie można zauważyć nowe pozycje, ale też zmienione ceny większości dań. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla podróżujących, bo okazuje się, że ceny podwyższono, a jednocześnie porcje niektórych dań zmniejszono. 

Wyższe ceny i mniejsze porcje w Warsie
fot. Andrzej Zbraniecki/East News, Wars.pl

Nowa oferta menu w Warsie jest dostępna od 26 października. To już kolejna podwyżka cen w tej spółce - poprzednią ogłoszono 11 maja br. Chociaż ceny nie wzrosły jakoś drastycznie, to biorąc pod uwagę fakt, że dodatkowo porcje niektórych dań są teraz mniejsze, pasażerowie mogą odczuć te zmiany. Jak prezentuje się obecnie cennik w Warsie?

Redakcja poleca

Wyższe ceny i mniejsze porcje w wagonach Wars. Pasażerowie zaskoczeni

Jak zauważa portal Fly4free, większość pozycji w menu zdrożała o kilkadziesiąt groszy. Dla przykładu za jajecznicę na maśle zapłacimy 21 zł (o 50 groszy więcej niż wcześniej), za śniadanie polskie – 27 zł, a za tzw. śniadanie Wars – 32 zł. Czarna kawa zdrożała o złotówkę (11 zł).

Niektóre zmiany są jednak bardziej widoczne. Za kotleta schabowego z ziemniakami i kapustą zasmażoną zapłacimy teraz 42 zł. To o 2,50 zł więcej niż wcześniej. Dodatkowo zmniejszono wagę tego dania, która jest teraz szacowana na 460 g (wcześniej było to ok. 500 g). 

Podobnie jest w przypadku grillowanego fileta z kurczaka, który jest nieco mniejszy (waga porcji zmniejszyła się z 410 do 380 gramów), ale droższy – nie kosztuje już 39,5 zł, ale 42 zł.

W menu znalazły się też nowości. Tu można wymienić sałatką z mango i suszonymi pomidorami za 26 zł, tortillę z szarpaną wieprzowiną za 36 zł, chilli con carne za 38 zł czy opcję wegańską w postaci makaronu z sosem pomidorowym za 35 zł. Nowością jest też szarlotka z polskich jabłek za 15 zł. 

Menu w wagonach restauracyjnych Wars jest aktualizowane dwa razy w roku. A skąd te podwyżki? "W związku z wprowadzeniem nowego menu ceny dań zostały nieznacznie podwyższone, związane ze wzrostem rynkowych cen produktów i usług" – wyjaśnił w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” Grzegorz Bębenek, główny specjalista ds. marketingu spółki PKP Intercity.

Źródło: Radio ZET/Wars.pl, Fly4free

Nie przegap