,

Tylu pasażerów skorzystało z lotniska w Radomiu. Kilka tras skasowano jeszcze przed startem

26.05.2023 15:35

Z lotniska Warszawa-Radom w pierwszym miesiącu jego działalności skorzystało 7257 pasażerów  – dowiedział się portal Fly4free.pl. Czerwiec powinien być dla polskiego portu lepszy, bo mają wystartować nowe wakacyjne połączenia. Do tej pory biura podroży odwołały kilka tras jeszcze przed debiutem z powodu zbyt małego zainteresowania. 

Lotnisko w Radomiu
fot. Tomasz Jastrzebowski/Reporter/East News

Lotnisko w Radomiu zostało oficjalnie otwarte 27 kwietnia. Jednym z regularnych przewoźników w tym porcie jest LOT. Wycieczki z Radomia zapowiedziało także 9 biur podróży, w tym m.in. Itaka, TUI, Rainbow czy Coral Travel. Większość połączeń ma jednak ruszyć dopiero w czerwcu. Jak prezentują się dane dotyczące liczby pasażerów w tym porcie w pierwszym miesiącu od otwarcia? 

Lotnisko w Radomiu. Tylu pasażerów skorzystało z portu 

Jak poinformowały Polskie Porty Lotnicze, lotnisko w Radomiu obsłużyło w pierwszym miesiącu działania 7257 pasażerów. Do 4 czerwca liczba podróżnych ma przekroczyć 10 tys. Warto przy tym pamiętać, że na razie radomski port obsługuje tylko 2 trasy – realizowane przez PLL LOT połączenia do Paryża i Rzymu. Rejsy są realizowane trzy razy w tygodniu.  

Zdecydowanie lepiej zapowiada się kolejny miesiąc. Wszystko za sprawą zapowiadanych połączeń do znanych kurortów wakacyjnych. Od 3 czerwca uruchomione będą loty czarterowe do tureckiej Antalyi, od 6 czerwca do Warny, od 11 czerwca do Tirany, a od 16 czerwca do greckiej Prewezy.

Jak prognozują PPL, do końca bieżącego roku zmodernizowany port powinien obsłużyć między 150 a 180 tys. pasażerów. Przewidywania na 2025 roku zakładają już odprawę miliona podróżnych w ciągu dwunastu miesięcy. Czy rzeczywiście uda się zrealizować ten cel? Na razie trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę fakt małą liczbę tras. 

Zobacz także: Ryanair zapowiada nowość w siatce lotów. Polacy uwielbiają ten wakacyjny kierunek

Biuro podróży odwołują loty z Radomia

Przypomnijmy, że na początku maja biuro podróży Itaka odwołało wszystkie rejsy do Monastyru w Tunezji. Jako powód cięć w siatce lotów polski touroperator podał niewystarczającą liczbę uczestników poszczególnych wyjazdów wakacyjnych. Niedługo później biuro Exim Tours poinformowało, że odwołuje loty na tej samej trasie.

W połowie kwietnia informowaliśmy, że biuro podróży Itaka zrezygnowało z wylotów z Radomia w przypadku połączeń na Majorkę, do Czarnogóry, na Kretę, Kos i do Taby w Egipcie. Jeszcze wcześniej już przed startem tego połączenia LOT odwołał połączenie z radomskiego portu do Kopenhagi.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: Fly4free, Rynek Lotniczy

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Logo radiozet Dzieje się