Obserwuj w Google News

Uruchomią trzy nowe trasy z Polski. Turyści uwielbiają ten kraj

2 min. czytania
16.11.2023 10:35
Zareaguj Reakcja

Tureckie linie lotnicze Pegasus uruchomią trzy nowe połączenia z Polski - dwa z Warszawy oraz jedno z Krakowa. Przewoźnik zabierze pasażerów do Antalyi i Izmiru. Loty wystartują jeszcze w tym roku.

Uruchomią trzy nowe trasy z Polski. Turyści uwielbiają ten kraj
fot. Shutterstock

Turcja zachwyca unikatowymi cudami przyrody, fascynuje bogatą historią i kulturą oraz przyciąga fantastycznymi plażami. Nic więc dziwnego, że kierunek ten cieszy się ogromną popularnością, również wśród turystów z Polski. Już niebawem urlopowicze z naszego kraju będą mogli dostać się do Turcji jeszcze łatwiej. Otóż tamtejszy przewoźnik Pegasus Airlines zwiększa siatkę połączeń z Polską. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Redakcja poleca

Pegasus uruchomi trzy nowe trasy z Polski. Loty wystartują jeszcze w tym roku

Portal fly4free.pl podaje, że Pegasus uruchomi trzy nowe trasy z Polski - dwie z Warszawy oraz jedną z Krakowa. Jako pierwsze wystartuje połączenie z Lotniska Chopina do Antalyi. Rejsy do Turcji zostaną zainaugurowane jeszcze w tym roku, a dokładnie 29 grudnia. Loty będą realizowane raz w tygodniu (w piątki) przez cały sezon zimowy.

Z kolei dzień później, 30 grudnia, odbędzie się pierwszy lot na trasie Warszawa - Izmir. Pasażerowie będą mogli korzystać z tego połączenia raz w tygodniu - w soboty. Portal fly4free.pl dowiedział się, że obie trasy z Lotniska Chopina do Turcji mają być realizowane w systemie czarter-mix. Oznacza to, że część foteli będzie zarezerwowana dla klientów biur podróży. 

Jak już wspominaliśmy, Pegasus uruchomi również nowe połączenie z Krakowa. Turecki przewoźnik zabierze pasażerów ze stolicy woj. małopolskiego do Antalyi. Pierwszy lot odbędzie się 31 grudnia. Rejsy na tej trasie mają być realizowane raz w tygodniu (w niedziele) aż do 31 marca 2024 roku.

Norwegian zabierze pasażerów z Polski do Kopenhagi i Oslo

Nie tylko Pegasus poszerza swoją siatkę połączeń z Polską. W środę informowaliśmy, że nowe trasy z naszego kraju uruchomi również linia lotnicza Norwegian. 1 kwietnia 2024 r. przewoźnik zainauguruje rejsy z Wrocławia do Kopenhagi, które będą realizowane trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. 

20 czerwca natomiast Norwegian uruchomi sezonowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko Oslo Gardermoen. Rejsy mają być realizowane dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek oraz czwartek. Ostatni lat odbędzie się 15 sierpnia.

Źródło: Radio ZET/fly4free.pl

Nie przegap
Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock