,

Pasażerka przechytrzyła tanie linie. Zaoszczędziła w ten sposób ponad 500 zł

13.02.2023 12:49

Podczas rezerwowania lotu u tanich linii lotniczych często okazuje się, że nadanie bagażu kosztuje znacznie więcej niż sam bilet. Tiktokerka znalazła zaskakujący sposób na to, aby zapłacić za transport swoich rzeczy cztery razy mniej. Swoim pomysłem podzieliła się na nagraniu, które szybko obiegło sieć i ma już ponad 4,8 mln wyświetleń. 

Bagaże na lotnisku
fot. Shutterstock

Zasady przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego w tanich liniach lotniczych są często bardzo rygorystyczne. Nie tylko obowiązują limity dotyczące wymiarów, ale też dynamiczne cenniki. Oznacza to, że cena za nadanie bagażu może mocno różnić się w zależności od długości trasy, daty wylotu czy tego, z jakim wyprzedzeniem kupujemy nasz bilet. Czasem kwota ta osiąga wręcz astronomiczny poziom. Przekonała się o tym jedna z klientek taniej amerykańskiej linii Spirit Airlines.

Zobacz także: Pasażer zniszczył walizkę, żeby nie płacić za nadbagaż. Nagranie jest hitem sieci

Pasażerka wysłała swoje rzeczy kurierem. Zaoszczędziła 500 zł

Klientka Spirit Airlines kupiła bilet lotniczy na podróż ze stanu Kolorado na Florydę w USA. Cena podstawowa za lot wyniosła ją 100 dolarów (ok. 440 zł). Gdy okazało się, że za bagaż rejestrowany musi dodatkowo zapłacić aż 150 dolarów (prawie 680 zł), kobieta zdecydowała się przechytrzyć przewoźnika.

Zamiast nadać swoją walizkę na lotnisku, skorzystała z usług kuriera, za pomocą którego wysłała swoje rzeczy. Ta druga opcja kosztowała ją 34 dolary (ok. 150 zł). To oznacza, że pasażerka zaoszczędziła w ten sposób 116 dolarów, a więc ponad 500 złotych

Relacja z całej akcji została nagrana i opublikowana na TikToku.

– Cena samego biletu wyniosła 100 dolarów w obie strony, a opłaty za bagaż 158 dolarów, więc wiedziałam, że muszę znaleźć tańszy sposób – powiedziała Collins w rozmowie z lokalnymi mediami.

Nagranie bardzo szybko obiegło sieć – ma już 4,8 mln wyświetleń. Część internautów była zachwycona kreatywności tiktokerki, której udało się znaleźć sposób na przechytrzenie tanich linii. Niektórzy komentowali jednak, że kobieta ma zbyt duże zaufanie do firm kurierskich, których zdarza się często gubić paczki lub nie dostarczać ich na czas. Może się więc okazać, że paczka dotrze na Florydę w momencie, gdy kobieta zdąży już wrócić do domu.

Film z zaskakującym trikiem podróżnej stał się tak głośny, że odniosła się do niego sama linia lotnicza Spirit Airlines. Tani amerykański przewoźnik wyjaśnił, że „dynamiczna taryfa za bagaż oznacza, że cena za nadanie walizki zależy do bardzo wielu zmiennych”.

Źródło: TikTok, Fly4free

loader