Pociąg Słoneczny wraca po dwuletniej przerwie. Ponownie połączy Warszawę z Ustką
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nadchodzące wakacje chcą spędzić nad polskim morze - w czerwcu uruchomiony zostanie "Pociąg Słoneczny". Po ponad dwóch latach przerwy ponownie połączy Mazowsze z Wybrzeżem.

W 2020 roku pisaliśmy, że po raz pierwszy od 15 lat nie zostanie uruchomione wakacyjne połączenie. Decyzja ta została podyktowana trwającą pandemią koronawirusa oraz związanymi z nią obostrzeniami sanitarnymi. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Ze względu na bezpieczeństwo podróżnych, Koleje Mazowieckie postanowiły wówczas po raz kolejny zrezygnować z akcji.
Wakacje 2022. Pociąg Słoneczny wraca po dwuletniej przerwie
"Pociąg Słoneczny" ma ruszyć w trasę już w sobotę 25 czerwca br. Będzie on kursować codziennie, aż do końca wakacji. Po raz kolejny umożliwi on mieszkańcom Warszawy oraz kilku miast na Mazowszu szybką i przyjemną podróż nad morze (oraz w przeciwnym kierunku). Pasażerowie ze stolicy spędzą w pociągu trochę ponad 3 godz. zanim dotrą do Trójmiasta. Z kolei podróż z Warszawy Wschodniej do Ustki będzie trwać około 5,5 godz.
Zobacz także: W Tatrach wciąż króluje zima. Do sieci trafiły zdjęcia ośnieżonych szlaków
- Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Wagony są klimatyzowanie, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt - informuje Dariusz Grajda, dyrektor handlowy i członek zarządu Kolei Mazowieckich, cytowany przez portal gdynia.pl.
"Pociąg Słoneczny" zatrzymywać się będzie na kilkunastu stacjach w różnych miastach. Przejedzie przez Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów oraz Mławę. Następnie zatrzyma się w Działdowie i Iławie. Turyści będą mogli wsiąść lub wysiąść też na przystankach zlokalizowanych w Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Gdańsku Wrzeszcz, Sopocie, Gdyni Głównej, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Końcowa stacja "Pociągu Słonecznego" to wspomniana już wcześniej Ustka.
Co więcej, w wakacje w weekendy dodatkowo kursować ma też "Słoneczny Bis". Będzie on jeździć z Warszawy do Gdyni.
Ceny biletów nie są jeszcze znane. Przypomnijmy, że w 2019 roku można było podróżować z Warszawy Zachodniej do Ustki za 60 zł (studenci 29,40 zł). Z kolei bilet z Zachodniej do Trójmiasta kosztował 45 zł (studenci 22,05 zł).
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET
Plaża w Jarosławcu, czyli polski Dubaj. To miejsce unikatowe w skali Europy

RadioZET.pl/gdynia.pl