Wielka zmiana w PKP Intercity. "Zaczynamy sprzedażową rewolucję"

09.03.2023 12:42

Szykuje się wielka zmiana w PKP Intercity. Spółka chce, aby bilety na pociąg można było kupić nie tylko bezpośrednio u przewoźnika, ale również w sklepach, kioskach czy na stacjach paliw. "Zaczynamy sprzedażową rewolucją" – czytamy w komunikacie Polskich Kolei Państwowych. 

Kupno biletów PKP Intercity
fot. Piotr Molecki/East News

Polski przewoźnik w ostatnim czasie ogłasza sporo zmian. Pod koniec lutego informowaliśmy, że PKP Intercity wprowadziło nowe rozwiązanie w zakresie rezerwacji miejsc w pociągach. Chodzi o pilotażowy program graficznej rezerwacji konkretnych siedzeń w składach wagonowych. Pasażerowie kupujący bilety na przejazd (na razie na wybranych trasach) mogą mieć pewność, że rezerwując kilka miejscówek, usiądą obok siebie.

Teraz szykują się kolejne zmiany, tym razem związane bezpośrednio z kupnem biletów. Prawdopodobnie już niedługo będzie je można kupić nie tylko bezpośrednio u przewoźnika, ale też w wielu innych punktach.

PKP Intercity. Bilety dostępne w sklepach, kioskach i stacjach paliw

– PKP Intercity oferuje nawiązanie współpracy i możliwość sprzedaży biletów przewoźnika firmom obsługującym stacjonarne punkty sprzedaży, jak sklepy, kioski czy stacje benzynowe – poinformowała spółka w komunikacie.

Nowy model skierowany jest m.in. do sieci kiosków lub saloników prasowych, sieci sklepów spożywczych, sieci stacji paliw, sieci dystrybuujących usługi hotelowe lub bilety na eventy czy usługi transportowe (z wyłączeniem kolejowych kas biletowych) – czyli wszystkich firm zainteresowanych sprzedażą usług dodatkowych w postaci biletów na pociągi PKP Intercity oraz spełniających określone wymagania. Zainteresowani agenci mogą zgłaszać się do programu poprzez formularz na stronie PKP Intercity.

– Dla potencjalnych partnerów to szansa na sprzedaż biletów przewoźnika, którego popularność stale rośnie, na jasnych i atrakcyjnych zasadach. Nasza dotychczasowa współpraca z partnerami w ramach ujednoliconych warunków handlowych i rozwój zdalnych kanałów sprzedaży pokazuje, że podróżni bardzo chętnie korzystają z nowych możliwości zakupu biletów PKP Intercity – powiedział Tomasz Gontarz z zarządu PKP Intercity.

"Zaczynamy naszą sprzedażową rewolucję w PKP Intercity" – czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Zobacz także: PKP Intercity ogłasza nowy rozkład. Będzie więcej połączeń i zmiany w niektórych kursach

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kolejarze rozpoczęli już współpracę z kilkoma partnerami sprzedającymi bilety online. Okazało się to sporym sukcesem. Jak chwali się PKP Intercity, do końca lutego sprzedano 1,8 mln biletów na pociągi przewoźnika za pośrednictwem platform mPay, e-podroznik.pl i KOLEO.

W komunikacie dodano, że współpraca z zewnętrznymi partnerami jest możliwa dzięki polityce ujednoliconych warunków handlowych, którą PKP Intercity wprowadziło we wrześniu 2021 roku. Nowy model sprzedaży agencyjnej wyróżnia się jednolitymi warunkami handlowymi dla każdego z partnerów, a to znacznie upraszcza kwestie formalne związane z rozpoczęciem współpracy.

PKP Intercity podkreśla, że rozszerzanie sieci sprzedaży to część strategii rozwoju, a projekt nowego modelu sprzedaży agencyjnej o partnerów stacjonarnych stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie chcą korzystać z kanałów zdalnych lub mają do nich ograniczony dostęp.

Źródło: PAP, PKP Intercity

loader