Wizz Air kasuje kolejne połączenie z Polski. Ostatnie loty na tej trasie wykona 26 lutego

30.01.2023 15:02

Zła wiadomość dla pasażerów, którzy w 2023 roku planowali polecieć z lotniska Olsztyn-Mazury do portu w Luton - Wizz Air pod koniec lutego zamyka to połączenie. Bilety na tę trasę zostały wycofane. Jednak - jak podaje portal fly4free.pl - rzecznik polskiego portu mówi, że cały czas prowadzone są rozmowy z przewoźnikiem w sprawie kontynuowania lotów do Wielkiej Brytanii.

Samolot linii Wizz Air
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

W pierwszej połowie stycznia br. informowaliśmy, że Wizz Air zamyka kolejne trasy z Polski. Węgierski przewoźnik w tym miesiącu zawiesił trzy połączenia z naszego kraju. Chodzi tu o rejsy ze Szczecina do Bergen (ostatni lot odbył się 29 stycznia), z Lublina do Oslo (ostatni lot 21 stycznia) oraz z Poznania do Paryża (27 stycznia). Ponadto od 6 lutego do 25 marca Wizz Air zmniejszy też częstotliwość lotów na trasie z Gdańska do Alesund w Norwegii - z 4 do 3 rejsów tygodniowo.

Okazuje się, że to nie koniec zmian. Jak podaje portal fly4free.pl, niskokosztowy przewoźnik likwiduje kolejną trasę z naszego kraju. 

Wizz Air kasuje kolejne połączenie z Polski

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika, 26 lutego Wizz Air zamknie połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu (port w Luton). Co więcej, tanie linie zlikwidują też inne trasy z Wielkiej Brytanii. Chodzi tu o rejsy z Luton do Keflaviku (Islandia), Ochrydy (Macedonia Północna) i Malagi (Hiszpania) oraz o loty z Gatwick do Funchal (Madera), Chanii (Kreta) i na Teneryfę.

Zobacz także: Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie. Przewoźnik w sezonie letnim uruchomi 5 nowych tras

Portal fly4free.pl postanowił skontaktować się w tej sprawie z lotniskiem Olsztyn-Mazury. Rzecznik tego portu Dariusz Naworski powiedział, że cały czas trwają rozmowy, które mają na celu przekonać węgierskiego przewoźnika do nielikwidowania połączenia z Wielką Brytanią. Zaznacza jednocześnie, że Wizz Air nadal będzie latał z Szyman do Dortmundu (Niemcy). Linie mają być zadowolone z wyników osiąganych na tej trasie.

W grudniu Wizz Air anulował 20 tras z Polski

Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu 2022 r. pisaliśmy, że Wizz Air anuluje trasy z Polski. Wówczas z systemu rezerwacyjnego usunięto aż 20 połączeń. Zmiany dotyczyły przede wszystkim sezonu wiosenno-letniego. Mniej rejsów będzie się odbywać z takich lotnisk jak Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Kraków, Szczecin, Lublin, Poznań oraz Warszawa.

Dużym zaskoczeniem było też to, że węgierska linia lotnicza ogłosiła, że w wakacje nie będzie realizowała połączenia z Pyrzowic do Abu Zabi. Trasa ta będzie zawieszona w okresie od 12 czerwca do 27 września. Po tym czasie jednak rejsy prawdopodobnie zostaną przywrócone.

Zobacz także: Był jedynym pasażerem na pokładzie samolotu. Niezwykły "lot-widmo"

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl