Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski. To połączenie może okazać się prawdziwym hitem

13.12.2022 11:39

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować - tanie linie Wizz Air właśnie ogłosiły nową trasę z Polski. Połączenie wystartuje jeszcze przed wakacjami. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Samolot linii Wizz Air
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Wizz Air nie przestaje zaskakiwać. Zaledwie w minionym tygodniu informowaliśmy, że niskokosztowy przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy z Polski. Linie poszerzyły swój letni rozkład lotów o Albanię. Już 4 lipca samoloty do Tirany wystartują z Poznania, zaś dwa dni później, czyli 6 lipca, zainaugurowane zostanie połączenie z Gdańska. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Jak podaje portal fly4free.pl, z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira wynika, że przewoźnik przed wakacjami planuje wznowić swoją hitową trasę z Polski.

Lato 2023. Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski do Gruzji

Wizz Air do swojego letniego rozkładu lotów dodał połączenie z Polski do Gruzji. Trasa Poznań - Kutaisi zostanie zainaugurowana już 3 czerwca. Rejsy mają być realizowane dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek oraz soboty. 

Samoloty będą startować ze stolicy Wielkopolski o godzinie 8.55. Lądowanie w Kutaisi planowane jest o 14.30 czasu lokalnego. Z kolei z Gruzji Wizz Air będzie wylatywał o godz. 6.30 czasu lokalnego, żeby dotrzeć do Poznania na godz. 8.20. Rejs z Polski do Gruzji potrwa około 3 godz. i 35 minut. W drugą stronę pasażerowie spędzą w samolocie ok. 3 godz. i 50 minut. Połączenie ma być realizowane przynajmniej do 28 października 2023 roku.

Zobacz także: Duże lotniska w Europie wprowadzają zmiany dotyczące kontroli bagażu. Turyści będą mieli łatwiej

Ponadto węgierski przewoźnik z Kutaisi, poza lotami do Poznania, uruchomi również połączenia do Hamburga, Frankfurtu-Hahn, Brukseli-Charleroi oraz Madrytu.

Podróżuj po Europie z Kutaisi! Z radością ogłaszamy, że właśnie dodaliśmy 5 nowych lotów z Kutaisi do Frankfurtu, Poznania, Brukseli, Hamburga i Madrytu. Więc przygotuj się, aby zobaczyć to, co najlepsze w Europie! Zgarnij swój bilet już dziś - zachęca Wizz Air.

Jak zauważa portal fly4free.pl, połączenie między Poznaniem a Kutaisi Wizz Air realizował jeszcze w 2019 r. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, która wybuchła niedługo później, pojawiły się liczne komplikacje. Finalnie ostatni lot na tej trasie przewoźnik wykonał jesienią 2021 r. Połączenie między Polską a Gruzją miało powrócić w tegoroczne wakacje, ale ostatecznie Wizz Air przesunął jego inaugurację na 2023 rok.

Kutaisi w Gruzji

Kutaisi położone jest w zachodniej części Gruzji, nad rzeką Rioni. Oddalone jest od stolicy Tbilisi o ok. 220 km. To trzecie pod względem wielkości miasto w kraju - zamieszkuje je ok. 150 tys. osób. Wiele osób podróżuje do Kutaisi, ponieważ to doskonała baza wypadowa. Łatwo można stąd zwiedzić urokliwe zakątki Gruzji i największe atrakcje kraju.

Zobacz także: Szykuje się kolejny strajk na europejskich lotniskach. Ma odbyć się w święta

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/pasazer.com