Obserwuj w Google News

Wizz Air ogłosił osiem nowych tras z czterech lotnisk w Polsce. Na liście prawdziwe hity

2 min. czytania
10.05.2023 10:08
Zareaguj Reakcja

Tanie linie Wizz Air dodały do swojej siatki połączeń z Polski aż osiem nowych tras. Na liście znalazły się takie kierunki jak Teneryfa czy Alicante w Hiszpanii. Pasażerowie będą mogli skorzystać z tych połączeń już za kilka miesięcy.

Wizz Air ogłosił osiem nowych tras z czterech lotnisk w Polsce. Na liście prawdziwe hity
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

W minionym tygodniu informowaliśmy, że Wizz Air wznawia popularną trasę z Polski. Chodzi tu o połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie do Agadiru w Maroku. Loty zostaną zainaugurowane jesienią, dokładnie 31 października, i będą realizowane dwa razy w tygodniu.

To jednak nie koniec niespodzianek. We wtorek niskokosztowy przewoźnik ogłosił uruchomienie kolejnych tras z Polski za granicę. Nowe połączenia zyskają lotniska w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz we Wrocławiu.

Redakcja poleca

Wizz Air ogłosił osiem nowych tras z czterech lotnisk w Polsce

Portal rynek-lotniczy.pl podaje, że Wizz Air uruchomi osiem nowych tras z Polski. Wszystkie połączenia wystartują na jesieni. Od 29 października węgierski przewoźnik będzie realizował loty z lotniska w Gdańsku do Kopenhagi w Danii (wtorek, środa, czwartek, sobota, niedziela) oraz na Teneryfę (czwartek i niedziela). Z kolei dzień później linia zainauguruje połączenie do Alicante w Hiszpanii, które będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu.

Nowe trasy zyska również lotnisko w Katowicach. Od 29 października Wizz Air będzie stąd latać do Kopenhagi (wtorek, czwartek, sobota, niedziela), a od 31 października - do Alicante (wtorek, czwartek, sobota). Ciekawie przedstawia się też zimowa siatka połączeń węgierskiego przewoźnika z Wrocławia. 30 października tania linia uruchomi rejsy do Walencji (poniedziałek, środa, piątek), a dzień później do Malagi (wtorek, czwartek, sobota).

Najpóźniej, bo 3 grudnia, wystartują loty z podkrakowskiego lotniska w Balicach do hiszpańskiej Walencji. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu - w czwartki oraz niedziele. Bilety na wszystkie nowe trasy trafiły do sprzedaży i można je kupić na stronie internetowej węgierskiego przewoźnika lub w aplikacji mobilnej Wizz.

Zobacz także:  Wizz Air zawiesza najdłuższą trasę w swojej siatce. Loty skasowane jeszcze przed startem

- Niesamowicie się cieszę, że mogę być świadkiem tego, jak rozwijamy się w Polsce. Nigdy nie byliśmy więksi. Dopiero w zeszłym tygodniu ogłosiliśmy, że zwiększymy naszą flotę w Warszawie do 11 samolotów, a teraz mam zaszczyt ogłosić dalszy rozwój siatki połączeń Wizz Air i dodanie ośmiu nowych, długo wyczekiwanych i ekscytujących tras dla naszych klientów korzystających z lotnisk regionalnych - powiedziała Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air, cytowana przez portal rynek-lotniczy.pl.

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Wizz Air wprowadza abonament na loty

Przypomnijmy, że niedawno Wizz Air ogłosił, że wprowadza abonament na loty. Pasażerowie za stałą miesięczną opłatą będą mogli podróżować między dwoma wybranymi przez siebie lotniskami. "Usługa Wizz MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku" - tłumaczyła Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air.

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl