Wizz Air po raz kolejny zmienia swój rozkład lotów z Polski. Ważne informacje dla pasażerów

20.12.2022 09:54

Wizz Air, już kolejny raz w tym miesiącu, zdecydował się wprowadzić modyfikacje do swojego rozkładu lotów z Polski. Niskokosztowy przewoźnik zmienił częstotliwość niektórych rejsów wykonywanych z naszego kraju. Co trzeba wiedzieć?

Wizz Air po raz kolejny zmienia swój rozkład lotów z Polski. Duże zmiany dla pasażerów
fot. Tomasz Kawka/East News

W minionym tygodniu Wizz Air zaktualizował swój rozkład lotów. Okazało się wówczas, że wiele rejsów z Polski oraz do Polski anulowano. Węgierski przewoźnik usunął aż 20 połączeń. Mniej lotów będzie się odbywać z takich lotnisk jak Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Kraków, Szczecin, Lublin, Poznań oraz Warszawa. To jednak nie koniec niespodzianek od taniej linii. Jak podaje portal fly4free.pl za serwisem "Aeroroutes", Wizz Air po raz kolejny zmodyfikował swój rozkład lotów. 

Wizz Air po raz kolejny zmienia swój rozkład lotów z Polski

Modyfikacje wprowadzone przez Wizz Aira dotyczą rozkładu lotów z Polski, który będzie obowiązywał od wiosny 2023 roku. Pasażerowie mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo tym razem niskokosztowy przewoźnik nie zdecydował się usunąć żadnego połączenia z naszego kraju. Zamiast tego węgierska linia zmieniła częstotliwość niektórych rejsów. Większość połączeń będzie się odbywać częściej, niż pierwotnie planowano. Modyfikacje dotyczą lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Warszawie oraz w Szymanach.

Zwiększona zostanie częstotliwość rejsów m.in. z Gdańska do Hamburga (z 4 do 5 lotów tygodniowo), z Gdańska do Paryża Beauvais (z 2 do 3), z Krakowa do Londynu-Gatwick (z 5 do 7) oraz z Warszawy do Rzymu Fiumicino (z 9 do 11).

Zobacz także: Samolot wyleciał z 25-godzinnym opóźnieniem. Wszystko przez... brak papieru toaletoweg

Ponadto Wizz Air będzie wykonywał więcej lotów na następujących trasach: Warszawa - Katania (3 rejsy tygodniowo zamiast 2), Warszawa - Korfu (3 zamiast 2), Warszawa - Mediolan Bergamo (6 zamiast 5) i Warszawa - Tel Awiw (7 zamiast 5).

Z kolei na niektórych trasach częstotliwość rejsów zostanie zmniejszona. Mowa tu o następujących połączeniach:

  • Kraków - Londyn Luton (z 9 do 7 lotów tygodniowo),
  • Warszawa - Barcelona (z 7 do 6 w okresie od 14 czerwca do 29 września 2023 r.),
  • Warszawa - Chania (z 3 do 2),
  • Warszawa - Leeds Bradford (z 3 do 2),
  • Szymany - Londyn Luton (z 3 do 2).

Ale na tym nie koniec. Jak dodaje portal fly4free.pl, Wizz Air wprowadził też zmiany na trasie z Warszawy do Burgas. Początkowo rejsy z Polski do Bułgarii miały być realizowane od 13 czerwca do 28 października 2023 r. Tak się jednak nie stanie. Ostatni lot na tej trasie odbędzie się już 23 września.

Zobacz także: Nowa trasa z Polski i wielki powrót europejskiej linii. Loty aż cztery razy w tygodniu

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl