Obserwuj w Google News

Wizz Air podnosi ceny dodatkowych usług. Pasażerowie nie będą zadowoleni

2 min. czytania
22.12.2022 14:58
Zareaguj Reakcja

Kilka dni temu tanie linie lotnicze Wizz Air podniosły ceny swoich niektórych dodatkowych usług. Pasażerowie muszą teraz więcej zapłacić m.in. za członkostwo w Wizz Discount Club, opcję Wizz Priority czy nadanie bagażu na lotnisku.

Wizz Air podnosi ceny dodatkowych usług. Pasażerowie nie będą zadowoleni
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Wizz Air to węgierskie tanie linie lotnicze, które cieszą się ogromną popularnością. Z usług niskokosztowego przewoźnika codziennie korzystają tysiące turystów. Wpływ na to ma nie tylko jego szeroka siatka połączeń, ale także - a dla wielu przede wszystkim - atrakcyjne ceny biletów.

I choć rzeczywiście wejściówki na pokład czasem można kupić za grosze, to jednak trzeba liczyć się z opłatami za dodatkowe usługi. I to niemałymi. Jak podaje portal fly4free.pl, wszystko wskazuje na to, że ostatnio Wizz Air postanowił jeszcze bardziej podnieść ceny swoich niektórych usług.

Redakcja poleca

Wizz Air podnosi ceny dodatkowych usług

Portal fly4free.pl poinformował, że węgierski przewoźnik zmienił wysokość opłaty za standardowe członkostwo w Wizz Discount Club (dla członka klubu i jednego towarzysza podróży). Do tej pory pasażerowie za możliwość korzystania ze specjalnych, klubowych cen biletów lotniczych, które nie są dostępne dla osób niebędących członkami WDC, płacili 29,99 euro (ok. 139 zł) rocznie. Kilka dni temu natomiast opłata ta wzrosła o 10 euro - klienci linii muszą więc teraz płacić 39,99 euro (ok. 185 zł) rocznie.

Zobacz także:  Nowa trasa lotnicza z Polski. To idealny kierunek na wakacje 2023

Nie zmieniła się jednak cena za grupowe członkostwo w Wizz Discount Club (dla członka klubu oraz maksymalnie pięciu towarzyszy podróży). Cały czas ta dodatkowa usługa kosztuje 69,99 euro (ok. 325 zł) rocznie. 

Pasażerowie zapłacą więcej za nadanie bagażu na lotnisku

Ale na tym nie koniec złych wiadomości. Niskokosztowy przewoźnik podniósł również cenę usługi Wizz Priority kupowanej na lotnisku. Do tej pory pasażerowie płacili za tę dodatkową opcję 25 euro, zaś od kilku dni kosztuje ona 30 euro. Warto w tym miejscu przypomnieć, że decydując się na Wizz Priority, mamy priorytetową odprawę, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz możliwość zabrania - oprócz podręcznego bagażu - walizki podręcznej na kółkach do maksymalnie 10 kg.

Portal fly4free.pl zauważył również, że Wizz Air podniósł też ceny za bagaż rejestrowany nadawany na lotnisku. Pasażerowie, którzy będą chcieli nadać walizkę do 20 kg, zapłacą teraz 60 euro, zamiast 55. Jeżeli natomiast chodzi o bagaż do 32 kg, to od kilku dni kosztuje 120 euro, czyli o 10 euro więcej niż wcześniej.

Zobacz także:  Tania linia lotnicza wprowadza nową usługę. Pasażerowie będą zadowoleni

RadioZET.pl/fly4free.pl