Wizz Air reaguje na powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina. Linia mocno poszerza siatkę lotów

27.01.2023 10:45

Wizz Air w sezonie letnim zwiększy liczbę lotów na 16 trasach z Warszawy – informuje portal Fly4free. Zmiany dotyczą między innymi 4 połączeń, których start z Lotniska Chopina ogłosił w tym tygodniu Ryanair. Węgierski przewoźnik przekazał jednocześnie, że od maja w bazie stolicy Polski będzie miał 10 samolotów.

Wizz Air na Lotnisku Chopina
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

W ostatnich dniach dużo się dzieje na największym lotnisku w Polsce. W tym tygodniu informowaliśmy, że Ryanair, po czterech latach przerwy, wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie. Irlandzki przewoźnik w sezonie letnim 2023 uruchomi pięć nowych tras.

Wizz Air bardzo szybko zareagował na te informacje. Okazuje się, że latem zostania mocno poszerzona siatka lotów węgierskiej linii. Pasażerowie będą mieli w czym wybierać. 

Wizz Air zwiększa częstotliwość lotów na Lotnisku Chopina

Wizz Air poinformował w komunikacie prasowym, że planuje dalszy rozwój na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nie chodzi tutaj o otwieranie nowych połączeń, ale zwiększanie częstotliwości lotów na 16 oferowanych trasach.

Co ciekawe, rozbudowywanie siatki obejmuje 4 połączenia, których start z Lotniska Chopina ogłosił Ryanair. Węgierski przewoźnik nie zamierza "ustąpić miejsca" taniej irlandzkiej linii. 

– Tego lata Wizz Air zwiększy również częstotliwość na 16 trasach z Warszawy, w tym do Alicante, Brukseli, Larnaki i do Palmy (na Majorce). Ponadto lato 2023 to 6 nowych miejsc docelowych ze stolicy Polski – Bilbao, Leeds, Madera, Walencja, Wenecja Marco Polo i Sewilla – podano w komunikacie prasowym Wizz Aira.

Zobacz także: Zadzwonił na infolinię Wizz Aira. Dostał rachunek na 1,2 tys. złotych

Pasażerowie Wizz Aira mogą zatem liczyć, że znacznie więcej lotów w sezonie letnim. Na których połączeniach częstotliwość rejsów zostanie zwiększona? Oto pełna lista zmian w siatce węgierskiej linii.

 1. Alicante (z 2 do 4 lotów tygodniowo)
 2. Palma (z 2 do 4)
 3. Barcelona El Prat (z 5 do 7)
 4. Malaga (z 2 do 3)
 5. Rzym (z 7 do 11)
 6. Kutaisi (z 3 do 7)
 7. Londyn Luton (z 17 do 19)
 8. Tirana (z 2 do 3)
 9. Nicea (z 2 do 3)
 10. Lizbona (z 2 do 3)
 11. Heraklion (z 2 do 3)
 12. Larnaka (z 3 do 4)
 13. Sztokholm Skavsta (z 3 do 4)
 14. Podgorica (z 3 do 4)
 15. Tel Awiw (z 3 do 7)
 16. Bruksela Charleroi (z 5 do 7)

Wizz Air przekazał jednocześnie, że w maju tego roku w bazie w Warszawie będzie miał 10 samolotów. Węgierska linia szacuje, że w sezonie letnim zaoferuje łącznie 183 trasy z Polski do 28 krajów. 

Z jednej strony Wizz Air rozbudowuje siatkę lotów na Okęciu, a z drugiej wycofuje się całkiem z lotniska. Warto przypomnieć, że tania linia wycofuje się z portu lotniczego w Rzeszowie. Ostatni rejs z Jasionki zostanie zrealizowany 25 marca 2023 roku. Węgierski przewoźnik pojawił się na Podkarpaciu w 2020 roku. Obecnie z rzeszowskiego lotniska oferuje rejsy wyłącznie do Eindhoven oraz Luton.

Źródło: Fly4free

loader