Obserwuj w Google News

Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To popularne kierunki urlopowe

2 min. czytania
26.10.2023 09:16
Zareaguj Reakcja

Flota Wizz Aira w Gdańsku w przyszłym roku będzie powiększona do ośmiu samolotów. Węgierski przewoźnik uruchomi też dwa nowe połączenia - do Rzymu i Walencji. Oprócz tego zostanie zwiększona częstotliwość rejsów z Gdańska na 12 innych połączeniach. Pasażerowie podróżujący z Pomorza będą zachwyceni. 

Wizz Air ogłasza dwie nowe trasy z Gdańska
fot. Gerard/Reporter/East News

Wizz Air stale rozbudowuje swoją siatkę lotów. Na początku miesiąca informowaliśmy, że od 31 października Wizz Air poleci z Gdańska na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Trasa ta zastąpi dotychczasową trasę z Pomorza do portu Sztokholm-Skavsta.

Teraz szykują się kolejne nowości. W rozkładzie lotów lotniska w Gdańsku pojawią się dwa nowe połączenia. 

Redakcja poleca

Wizz Air poleci z Gdańska do Rzymu i Walencji

Wizz Air rozpoczął działalność w Gdańsku w sierpniu 2004 r. i w ciągu 19 lat działalności przewiózł ponad 25 mln pasażerów. Jak podał przewoźnik podczas środowej konferencji prasowej na Pomorzu, "ósmy samolot, który dołączy do bazy w Gdańsku wiosną 2024 roku, zapewni na polskim rynku ponad 500 tys. dodatkowych miejsc w sprzedaży, oferując więcej możliwości podróżowania".

Wraz z dodaniem nowego samolotu typu Airbus A321 pojawią się nowe połączenia. Wizz Air od 31 marca 2024 roku poleci z Gdańska do Walencji w Hiszpanii i Rzymu Fiumicino we Włoszech. Na obu trasach linia będzie latała po 2 razy w tygodniu. To pierwsze nowości Wizz Aira ogłoszone na przyszłoroczny letni rozkład lotów. 

To nie wszystko. Tani przewoźnik z Węgier zwiększy częstotliwości na 12 istniejących połączeniach ze stolicy Pomorza, oferując swoim klientom więcej możliwości niskokosztowych podróży lotniczych.

Jak podaje w przesłanym PAP komunikacie, Wizz Air w ciągu ostatnich 19 lat przewiózł z Polski prawie 100 mln pasażerów. Linia posiada pięć baz operacyjnych w kraju (w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu) i obsługuje 13 polskich lotnisk.

W 2023 r. Wizz Air oferuje w sprzedaży ponad 11 mln miejsc do i z Polski, zapewniając pasażerom niskokosztowe możliwości podróżowania. Uwzględniając dzisiejsze ogłoszenie, Wizz Air oferuje z Gdańska 36 tras do 17 krajów w Europie, w tym niedawno uruchomione trasy do Tirany, Kopenhagi, Alicante i długo oczekiwanej Teneryfy.

Źródło: PAP

Nie przegap