Obserwuj w Google News

Wizz Air wprowadza abonament na loty. Nowa usługa WIZZ MultiPass od maja w Polsce

3 min. czytania
20.04.2023 09:51
Zareaguj Reakcja

Na taką wiadomość czekali wszyscy miłośnicy podróżowania - Wizz Air wprowadza abonament na loty. Nowy program lojalnościowy węgierskiego przewoźnika dostępny będzie w Polsce od maja 2023 r. "Usługa Wizz MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku" - mówi Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air.

Wizz Air wprowadza abonament na loty. Nowa usługa WIZZ MultiPass od maja w Polsce
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

O tym, że Wizz Air chce wprowadzić "bilety miesięczne" informowaliśmy już w 2019 roku. Wówczas węgierski przewoźnik ogłosił, że w ramach WIZZ Pass - jak początkowo miała nazywać się nowa usługa - każdemu pasażerowi po uiszczeniu stałej miesięcznej opłaty będzie przysługiwał jeden lot w miesiącu na danej trasie. Program lojalnościowy był na etapie opracowywania, ale po wybuchu pandemii koronawirusa zszedł na dalszy plan.

Na początku 2023 roku pisaliśmy, że niskokosztowy przewoźnik ponownie rozważa wprowadzenie tej usługi. Na kolejne informacje nie trzeba było długo czekać. Właśnie linie ogłosiły, że ruszają z WIZZ MultiPass.

Redakcja poleca

Wizz Air wprowadza abonament na loty. Nowa usługa WIZZ MultiPass od maja w Polsce

Wizz MultiPass to sześciomiesięczny plan abonamentowy. Pasażerowie za stałą miesięczną opłatą będą mogli podróżować między dwoma wybranymi przez siebie lotniskami. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Jak czytamy na stronie przewoźnika, każdego miesiąca po udanej płatności konta subskrybentów zostaną zasilone tokenami, które można wymienić na bilety w jedną lub obie strony na kwalifikujące się loty Wizz Air.

Na razie nowa usługa zostanie wprowadzona w Polsce w ramach testów. WIZZ MultiPass będzie obowiązywać od początku maja 2023 r. Pasażerowie będą mogli kupić i odnowić plan abonamentowy pierwszego dnia każdego miesiąca, a zaledwie pięć dni później odbyć wybraną podróż. Możliwa jest również wcześniejsza subskrypcja, jeśli do końca miesiąca pozostało mniej niż 5 dni, jednak trzeba mieć wtedy na uwadze, że karta zostanie obciążona pierwszego.

Zobacz także: Nowa tania linia lotnicza pojawi się w Polsce. Pierwsze loty wystartują już w czerwcu

W komunikacie przewoźnika cytowanym przez portal rynek-lotniczy.pl można przeczytać, że WIZZ MultiPass daje subskrybentom możliwość zablokowania cen biletów i bagażu na okres sześciu miesięcy bez względu na sezonowość. Raz w miesiącu można włączyć wejście w oferty lotów na polskich trasach międzynarodowych, płacąc opłatę za bilet i bagaż.

Ile będzie kosztować WIZZ MultiPass? Cena abonamentu

Cena sześciomiesięcznego planu abonamentowego nie jest jeszcze znana. Portal money.pl podaje, że nieoficjalnie wiadomo, że WIZZ MultiPass dostępny będzie w dwóch wysokościach. Pierwsza pozwoli na wybranie przelotu w jedną stronę, a druga na jeden lot tam i z powrotem z bagażem. 

- Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowy, długo oczekiwany produkt dla naszych klientów podróżujących z Polski. Usługa Wizz MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku. Wierzymy, że dzięki innowacyjnemu produktowi nasi pasażerowie z Polski będą mieli jeszcze więcej możliwości podróżowania do swoich ulubionych destynacji lub odkrywania nowych i zmiany destynacji co miesiąc z abonamentem - mówi Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air, cytowana przez portal rynek-lotniczy.pl.

Zobacz także:  Wznawiają jedno z najdłuższych połączeń lotniczych świata. Pasażerowie spędzą na pokładzie 15 godzin

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl/money.pl