Obserwuj w Google News

Wizz Air wprowadza duże zmiany dla pasażerów. Chodzi o darmową odprawę

2 min. czytania
05.06.2023 09:29
Zareaguj Reakcja

Wizz Air wprowadza nowe zasady dla pasażerów. Węgierski przewoźnik skraca czas darmowej odprawy online. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 czerwca 2023 roku.

Wizz Air
fot. Piotr Zagiell/East News

Na początku 2021 roku Ryanair wprowadził ważną zmianę i skrócił czas na darmową odprawę. Od 28 stycznia pasażerowie, którzy nie wykupili miejsca w samolocie, mogą dokonać odprawy najwcześniej 24 godziny przed wylotem. Wcześniej klienci irlandzkiego przewoźnika mogli to zrobić na 48 godzin przed planowanym startem. Teraz na podobny krok zdecydowała się inna tania linia lotnicza - węgierski Wizz Air.

Redakcja poleca

Wizz Air wprowadza duże zmiany dla pasażerów. Skraca czas darmowej odprawy

W weekend Wizz Air na swojej stronie internetowej poinformował, że skraca czas na darmową odprawę. Jak czytamy w komunikacie, nowe zasady zaczną obowiązywać od poniedziałku 12 czerwca br. od godziny 00.00. Od tego momentu bezpłatna odprawa online będzie dostępna od 24 do 3 godzin przed planowanym czasem odlotu; dotyczy to wszystkich pasażerów, którzy nie wykupili miejsca w samolocie w ramach rezerwacji. W pozostałych przypadkach odprawa jest dostępna dla turystów na 30 dni przed rozpoczęciem podróży.

Przypomnijmy, że obecnie klienci Wizz Aira mogą dokonać bezpłatnej odprawy online na 48 godzin przed wylotem - zarówno na stronie linii, jak i w aplikacji mobilnej WIZZ. Z kolei pasażerowie, którzy nie zrobią tego przez internet, zobowiązani są do odprawienia się na lotnisku. Usługa ta jest już jednak płatna.

Zobacz także:  Ta trasa w Polsce jest hitem. LOT zaoferuje 25 lotów tygodniowo

Abonament na loty w Wizz Air

Jakiś czas temu niskokosztowy przewoźnik wystartował z nową usługą. Wizz MultiPass oferuje możliwość zakupienia półrocznego planu abonamentowego. Pasażerowie za stałą miesięczna opłatą mogą podróżować między dwoma wybranymi przez siebie lotniskami. Linia twierdzi, że opcja ta pomoże podróżnym zaoszczędzić do prawie 20 proc. na biletach.

- Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowy, długo oczekiwany produkt dla naszych klientów podróżujących z Polski. Usługa Wizz MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku - powiedziała Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air.

Zobacz także:  Abonament na tanie loty z Wizz Air. Jest oficjalny cennik rewolucyjnej usługi

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/wizzair.com