Obserwuj w Google News

Wizz Air wraca na lotnisko, które planował opuścić. Hitowe połączenie z Polski ruszy w czerwcu

2 min. czytania
23.02.2023 13:14
Zareaguj Reakcja

Wizz Air ma dla swoich klientów bardzo dobrą wiadomość. W sezonie letnim wystartuje nowe połączenie z Rzeszowa do popularnego urlopowego kierunku we Włoszech. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym węgierskiego przewoźnika. 

Wizz Air - nowa trasa z Rzeszowa
fot. Shutterstock

Informacja przekazana przez tanią węgierską linię jest dość zaskakująca. Przypomnijmy, że w grudniu minionego roku Wizz Air przekazał, że wycofuje się z lotniska Rzeszów-Jasionka. Ostatnie rejsy z podkarpackiego portu miały zostać realizowane pod koniec marca. 

Teraz okazuje się, że przewoźnik zmienił zdanie. W letniej siatce pojawiła się nowa trasa, która może okazać się lotniczym hitem wśród mieszkańców południowo-wschodniej części Polski. 

Redakcja poleca

Wizz Air poleci z Rzeszowa do Rzymu

Wizz Air ogłosił nową trasę z lotniska Rzeszów-Jasionka do portu Rzym-Fiumicino, która wystartuje 10 czerwca. To całoroczne połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Samoloty węgierskiej linii będą startować ze stolicy Włoch o 18.20, w Jasionce wylądują o 20.35. Loty powrotne z Rzeszowa będą realizowane o 21.10, z lądowaniem w Rzymie o 23.35.

Jak można zobaczyć w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, ceny biletów rozpoczynają się od 99 złotych w jedną stronę

Zobacz także: Wizz Air planuje rewolucyjną usługę. Chce wprowadzić abonament na tanie loty

– Zapowiadaliśmy uruchomienie włoskiego kierunku i dziś mam przyjemność ogłosić, że Wizz Air będzie operować na nowej trasie ze stolicy Podkarpacia do Rzymu – mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, cytowany przez portal rzeszow.naszemiasto.pl.

To kolejna nowość, którą w ostatnim czasie ogłosił Wizz Air. Niedawno informowaliśmy, że  od 29 kwietnia linia uruchomi nowe połączenie z Katowic do Erywania. Pyrzowickie lotnisko stanie się tym samym jedynym portem regionalnym w Polsce, z którego będzie można polecieć do stolicy Armenii.

Co ważne, trasa będzie miała charakter całoroczny. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu – początkowo w środy i soboty, a od drugiej połowy czerwca – w środy i niedziele.  

Źródło: rzeszow.naszemiasto.pl, Fly4free