Wizz Air zapowiada hitową trasę z Polski. Loty wystartują już w kwietniu

26.01.2023 14:28

Wizz Air postanowił poszerzyć siatkę tanich lotów z Polski. Już pod koniec kwietnia wystartuje nowe połączenie do Armenii. Trasa jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym węgierskiego przewoźnika.

Wizz Air, samolot
fot. Shutterstock

Wizz Air w ostatnim czasie nie miał zbyt wielu dobrych wieści dla swoich klientów. Pod koniec roku informowaliśmy, że tania linia wycofuje się z lotniska w Rzeszowie – ostatnie rejsy odbędą się pod koniec marca. Jednocześnie przewoźnik w styczniu zawiesza trzy połączenia z Polski – ze Szczecina do Bergen, z Lublina do Oslo oraz z Poznania do Paryża (ostatni lot 27 stycznia)

Teraz przyszła pora na dobre wiadomości. Już za trzy miesiące wystartuje nowa trasa z polskiego lotniska. To połączenie może okazać się hitem wśród podróżnych. 

Wizz Air poleci z Katowic do Armenii

Jak informuje portal Fly4free, od 29 kwietnia 2023 roku Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Katowic do Erywania. Pyrzowickie lotnisko stanie się tym samym jedynym portem regionalnym w Polsce, z którego będzie można polecieć do stolicy Armenii. Do tej pory jedyną opcją bezpośrednich lotów z naszego kraju do Armenii było połączenie PLL LOT z Warszawy.

Co ważne, trasa będzie miała charakter całoroczny. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu - początkowo w środy i soboty, a od drugiej połowy czerwca - w środy i niedziele.  

Bilety są już widoczne w systemie rezerwacyjnym węgierskiej linii. Ich ceny rozpoczynają się od 230 zł w jedną stronę. Przy lotach nadal pojawia się jednak informacja, że "trasa oczekuje na zatwierdzenie regulacyjne".

Zobacz także: Wizz Air uruchomi rekordowo długie połączenie. Loty wystartują jeszcze w tym roku

– Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, cytowany przez Rynek Lotniczy.

Władze lotniska Katowice-Pyrzowice podkreślają, że w sezonie letnim 2023 Wizz Air będzie oferował z ich portu 33 kierunki do 20 krajów, w tym m.in. Albanii (Tirana), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaka), Czarnogóry (Podgorica), Grecji (Ateny i Korfu), Gruzji (Kutaisi), Izraela (Tel Awiw), Portugalii (Madera), Szwecji (Malmo) czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi).

Źródło: Rynek Lotniczy, Fly4free

loader