Wizz Air zawiesza niektóre połączenia. Wśród nich jest popularna trasa z Polski

13.03.2023 11:10

Zła wiadomość dla wszystkich miłośników podróżowania - Wizz Air zawiesza dwie trasy, w tym jedną z Polski. 25 marca niskokosztowy przewoźnik wykona ostatni rejs z Budapesztu do Warszawy.

Samolot linii Wizz Air
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Pod koniec lutego informowaliśmy, że Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Mołdawii. Od 14 marca przewoźnik nie będzie już wykonywał rejsów do Kiszyniowa. Swoją decyzję linie tłumaczyły względami bezpieczeństwa. "Wizz Air pozostaje wierny rynkowi mołdawskiemu i swoim klientom. Wizz Air będzie nadal stale oceniać sytuację, aby wznowić działalność i ponownie otworzyć bazę, gdy tylko będzie to możliwe w bezpieczny sposób" - zapewnił przewoźnik w komunikacie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie koniec zmian w siatce połączeń Wizz Aira. Jak podaje portal fly4free.pl, węgierskie linie podjęły decyzję o czasowym anulowaniu kolejnych swoich tras.

Wizz Air zawiesza niektóre połączenia. Wśród nich jest popularna trasa z Polski

Portal fly4free.pl przeanalizował system rezerwacyjny niskokosztowego przewoźnika. Wynika z niego, że dwie całoroczne trasy Wizz Aira jeszcze w marcu zostaną zawieszone na około miesiąc. Chodzi tu o połączenia z Budapesztu do Edynburga oraz z Budapesztu do Warszawy.

Jeżeli chodzi o tę pierwszą trasę, to ostatni rejs na niej zostanie wykonany 25 marca. Wizz Air wznowi loty do stolicy Szkocji dopiero 1 maja. Również połączenie z Budapesztu do Warszawy zostanie zawieszone 25 marca. Wróci jednak ono do rozkładu węgierskiego przewoźnika nieco wcześniej, bo 26 kwietnia. Latem Wizz Air będzie wykonywał loty na tej trasie cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środki, piątki oraz niedziele.

Zobacz także: Samolot pasażerski ważył za dużo. Kilka osób musiało opuścić pokład przed startem

Portal fly4free.pl postanowił skontaktować się z Wizz Airem i zapytać przewoźnika o powody jego decyzji. Linie wyjaśniły, że dokonały "optymalizacji swojej siatki połączeń".

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl