,

Wjechał ferrari na historyczny plac we Włoszech. Turysta będzie musiał za to słono zapłacić

23.03.2023 09:33

43-letni Amerykanin wjechał swoim sportowym ferrari na wyłączony z ruchu kołowego słynny plac w centrum Florencji. Dodatkowo turysta, jak się później okazało, nie posiadał dokumentów uprawniających go do prowadzenia auta we Włoszech. Ostatecznie został ukarany mandatem.

Wjechał ferrari na historyczny plac we Włoszech. Turysta będzie musiał za to słono zapłacić
fot. Shutterstock

Jakiś czas temu pisaliśmy o turystach, którzy uszkodzili słynny zabytek w Rzymie - Schody Hiszpańskie. Dwoje Amerykanów trzykrotnie zjechało z nich hulajnogą elektryczną. Wyrządzone przez nich szkody oszacowano na 25 tys. euro. Turyści za swoje zachowanie zostali ukarani mandatami w wysokości 400 euro, a także otrzymali czasowy zakaz odwiedzania Schodów Hiszpańskich oraz okolic zabytku.

Teraz natomiast media obiegła informacja o kolejnym incydencie z udziałem niesfornego turysty. Tym razem do zdarzenia doszło na słynnym placu w centrum Florencji - Piazza della Signoria. O tej sytuacji napisała Wirtualna Polska. 

Turysta wjechał ferrari na historyczny plac we Włoszech

Plac Piazza della Signora jest wyłączony z ruchu kołowego. Pewien Amerykanin albo nie zdawał sobie z tego sprawy, albo po prostu uważał, że jego zasady nie obowiązują, bo w wjechał na ten historyczny teren swoim czerwonym, sportowym Ferrari. Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek. 

Mężczyzna został zatrzymany przez policję chwilę po tym, jak zaparkował zarejestrowane w Szwajcarii auto na placu. Wcześniej widziany był, jak jechał pod prąd wzdłuż sąsiedniej ulicy Via dei Gondi. "Kontrola wykazała, że 43-letni kierowca miał amerykańskie prawo jazdy, które nie było zgodne z międzynarodowymi konwencjami i nie posiadał międzynarodowego prawa jazdy ani oficjalnego tłumaczenia" - napisały w oświadczeniu władze miejskie Florencji, cytowane przez Wirtualną Polskę.

Niesforny turysta został ukarany za wjazd na plac Piazza della Signora, jazdę pod prąd oraz nieposiadanie właściwych dokumentów. 43-latek musi teraz zapłacić mandat w wysokości 470 euro, czyli ponad 2100 złotych. 

Zobacz także: Uciekli z restauracji we Włoszech bez płacenia. Wpadli, bo zostawili coś cennego na stoliku

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w styczniu br. doszło do bardzo podobnej sytuacji. Wówczas turysta z Kalifornii przejechał wynajętym samochodem Fiatem Pandą przez Ponte Vecchio - najsłynniejszy most we Florencji, który został zbudowany w 1345 roku. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 500 euro. 

Piazza della Signoria we Florencji

Piazza della Signora to znany plac w centrum Florencji. Każdego dnia miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów. Na tym historycznym terenie znajduje się m.in. słynny Pałac Vecchio, a także fontanna Neptuna, posąg Dawida, który jest kopią rzeźby Michała Anioła czy grupa Herkules i Kakus Bandinellego.

Zobacz także: Zaskakujący widok na plażach we Włoszech. Morze wyrzuca setki opakowań ketchupu i majonezu

loader

RadioZET.pl/wp.pl/edition.cnn.com

Logo radiozet Dzieje się