Turysta dostał ponad 2 tys. zł mandatu. Wjechał samochodem na zabytkowy most

30.01.2023 12:34

Pochodzący z USA turysta wywołał spore zamieszanie podczas swojego urlopu we Florencji. 34-letni mężczyzna, szukając miejsca parkingowego w słynnym włoskim mieście, wjechał na średniowieczny most Ponte Vecchio. Bardzo szybko spotkała go za to kara. 

Turysta wjechał samochodem na Ponte Vecchio
fot. Shutterstock

Ponte Vecchio, nazywany Mostem Złotników, jest najstarszym florenckim mostem łączącym brzegi rzeki Arno. To niezwykle popularny "deptak", którym każdego dnia przechadzają się tysiące ludzi. To jednocześnie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Florencji. 

34-letni turysta, zamiast wybrać się na pieszą wycieczkę tym mostem, postanowił... wjechać na niego wynajętym samochodem. Jego nieprzemyślany pomysł okazał się bardzo kosztowny. Tę niecodzienną historię, powołując się na CNN Travel, opisuje portal Wirtualna Polska Turystyka.

Zobacz także: Turysta pokazał "paragon grozy". Cena za przejazd taksówką w Zakopanem szokuje

Wjechał samochodem na Ponte Vecchio. "Szukał parkingu"

Turysta z Kalifornii wybrał się na wakacje do Włoch. Podczas pobytu we Florencji wynajął białego Fiata Pandę i wybrał się nim na wycieczkę. Znajdując się w okolicy Ponte Vecchio, wpadł na zaskakujący pomysł, aby wjechać samochodem na tę zabytkową konstrukcję. 34-latek bardzo szybko został zatrzymany przez lokalną policję.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że szukał miejsca parkingowego i nie zdawał sobie sprawy, że znajduje się na średniowiecznym moście. Te wyjaśnienia w niczym jednak nie pomogły. Policja ukarała go nie tylko za wjazd na ten teren, ale także za prowadzenie samochodu bez międzynarodowego prawa jazdy. Amerykanin dostał grzywnę w wysokości 500 euro, czyli równowartość 2300 złotych. Warto podkreślić, że Ponte Vecchio jest ogrodzony, otoczony sklepami i zwykle wypełniony tłumem ludzi.

To nie pierwszy raz, kiedy turyści wykazują się zaskakującą "pomysłowością". W minionym roku pochodzący z Arabii Saudyjskiej mężczyzna zjechał po Schodach Hiszpańskich w Rzymie wynajętym sportowym samochodem. Turysta próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale jego pojazd utknął w połowie drogi. Saudyjczyk został ostatecznie zatrzymany podczas próby opuszczenia Włoch. 

Zobacz także

Ponte Vecchio – Most Złotników we Florencji

Ponte Vecchio został zbudowany w pierwszej połowie XIV wieku według projektu Neriego di Fioravante i Taddeo Gaddi w tym samym miejscu, w którym pierwotnie (już w okresie starożytnego Rzymu) stał drewniany most. Po obu stronach Ponte Vecchio znajdują się warsztaty i kramiki rzemieślników. Między nimi prowadzi korytarz, który łączy Palazzo Vecchio z Palazzo Pitti.

Most Złotników jest popularnym celem wycieczek turystów miejscowych i zagranicznych. To jedyny most we Florencji, który nie został zbombardowany przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

loader