Obserwuj w Google News

Wspinał się na Rysy w gumowych klapkach. Internauci: "Dobrze, że ma skarpety"

2 min. czytania
16.09.2023 15:41
Zareaguj Reakcja

Chociaż sezon wakacyjny już się zakończył, po szlakach w Tatrach wciąż wędrują tłumy. Nie wszyscy jednak wybierają się w góry odpowiednio przygotowani. Na TikToku pojawiło się nagranie z turystą, który postanowił wspinać się na najwyższy szczyt Polski... w gumowych klapkach i skarpetkach. Internauci nie mają litości.  

Turysta wspinał się na Rysy w gumowych klapkach
fot. Shutterstock/TikTok (@warcholnat)

W ostatnim czasie w Polsce utrzymują się wysokie temperatury i słoneczna aura, co zachęca turystów do górskich wypraw. Szczególną popularnością cieszą się Tatry. Wielu piechurów, korzystając ze świetnych warunków pogodowych, postanawia zdobyć najwyższy szczyt – Rysy. Szlak ten nie należy do najłatwiejszych i wymaga odpowiedniego przygotowania oraz doświadczenia.

Niektórzy jednak zupełnie się tym nie przejmują, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przede wszystkim właściwym obuwiu. Potwierdza to opublikowane w sieci nagranie z turystą, który podczas wspinaczki na Rysy postawił na "lekkie" letnie obuwie.

Redakcja poleca

Tak turysta wybrał się na Rysy. Internauci nie mają litości

Nagraniem na TikToku podzieliła się jedna z turystek, która podczas wędrówki na Rysy była świadkiem dość niecodziennego jak na górskie warunki widoku. Dostrzegła mężczyznę, który zdobywał najwyższy szczyt Polski... w gumowych klapkach. Na krótkim filmiku widać moment, w którym wspina się on pod górę, wspomagając się łańcuchami. "A myślałam, że nic mnie w życiu nie zaskoczy" – napisała autorka nagrania. 

Opublikowane wideo spotkało się z żywą reakcją internautów. Ma już ponad pół miliona wyświetleń i kilkaset komentarzy. Cześć osób żartowała z obuwia turysty, inni pisali wprost, że to skrajnie nieodpowiedzialne i takie osoby powinny być obciążone kosztami interwencji TOPR.

"Wszystko w porządku, włączył tryb sportowy w crocsach i leci na górę", "Dobrze, że ma skarpety! w górach są niższe temperatury, widać, że się przygotował", "Stopa się nie poci, przewiew jest", "To jest Janusz górski" – czytamy w komentarzach. "Za wezwanie TOPR tacy powinni płacić", "A co tam, najwyżej potem wszyscy zapłacimy za śmigłowiec" – pisali inni internauci. 

Aktualne warunki w Tatrach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre, ale mimo wszystko należy zachować ostrożność i pamiętać o właściwym przygotowaniu. Jak czytamy na stronie TPN, miejscami na szlakach jest mokro, a na odcinkach leśnych zalega błoto. W wyższych partiach Tatr może być ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych. Przyrodnicy przypominają, że warto być uważnym, ponieważ poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości.

Na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Do czasu ich wymiany należy również zachować szczególną ostrożność. Na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz - dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej występują utrudnienia z powodu remontu.

Nie przegap