,

Wstęp na molo w Sopocie znów będzie płatny. Turyści zapłacą więcej niż rok temu

21.03.2023 13:26

Od 7 kwietnia wstęp na drewnianą część sopockiego molo znów będzie płatny. Turyści zapłacą jednak więcej niż przed rokiem - teraz bilet normalny będzie kosztował 10 zł, a ulgowy 5 zł.

Molo w Sopocie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Molo to jedna z największych atrakcji Sopotu. Nic dziwnego, w końcu to najdłuższa tego typu konstrukcja nad Morzem Bałtyckim. Ma ona około pół kilometra długości - dokładnie 511,5 m, z czego 458 m prowadzi nad wodą. Najszersza część mola, która znajduje się w całości nad plażą, nazywana jest patelnią.

Molo w Sopocie czynne jest dla odwiedzających przez cały rok. Dodatkowo w okresie od kwietnia do września wstęp na pomost jest darmowy. Z kolei turyści, którzy chcą skorzystać z tej atrakcji wiosną lub latem, muszą zakupić specjalną wejściówkę. Właśnie poznaliśmy ceny biletów na 2023 rok.

Wstęp na molo w Sopocie znów będzie płatny

Od piątku 7 kwietnia wstęp na drewnianą część molo będzie płatny. Marek Niziołek z Urzędu Miejskiego w Sopocie poinformował PAP, że bilety będą obowiązywać do 1 października br. przez 7 dni w tygodniu. Ceny wejściówek w 2023 roku przedstawiają się następująco:

  • bilet normalny - 10 zł,
  • bilet ulgowy (dla dzieci od 3. do 16. roku życia) - 5 zł.

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami za wejściówkę zapłacą 5 zł. Z kolei bezpłatnie sopockie molo odwiedzą dzieci w wieku do 3 lat, osoby z niepełnosprawnościami (do 26 lat), mieszkańcy miasta posiadający Kartę Sopocką oraz rezydenci przystani jachtowej (z Kartą Rezydenta). Tradycyjnie będzie również możliwość kupienia tańszych biletów rodzinnych, grupowych, czy na Kartę Turysty - dodał Niziołek. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w tym roku ceny biletów na sopockie molo poszybowały w górę. W 2022 r. za wejściówkę normalną trzeba było zapłacić 9 zł, zaś za ulgową 4,50 zł. 

Zobacz także: Z tego muzeum w Polsce żartują na całym świecie. "Tak złe, że musicie to zobaczyć"

Molo w Sopocie - gdzie można kupić bilety?

Bilety wstępu na molo w Sopocie dostępne są w kasach na miejscu. Wejściówki można również kupić przez internet za pośrednictwem platformy tobilet.pl.

Molo płatne jest w okresie: 7 - 28 kwietnia między 8.00 a 20.00, 29 kwietnia - 23 czerwca między 8.00 a 20.00 od poniedziałku do czwartku oraz między 8.00 a 22.00 od piątku do niedzieli, 24 czerwca - 31 sierpnia przez całą dobę, a 1 września - 1 października między 8.00 a 20.00. 

Spacerowicze i turyści chętnie odwiedzają molo w Sopocie również ze względów zdrowotnych, gdyż stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie wyższe niż na lądzie. Obecny kształt pomostu został nadany w 1927 roku z okazji 25-lecia miasta. W latach 1989 - 91 dobudowano żelbetową głowicę ochraniającą pomost główny. Więcej informacji na stronie internetowej: molo.sopot.pl. 

Zobacz także: To jedyna taka plaża w Europie. Część dla kobiet i mężczyzn dzieli betonowy mur

loader

RadioZET.pl/PAP(Krzysztof Wójcik)/tobilet.pl

Logo radiozet Dzieje się