Obserwuj w Google News

Z tego lotniska w Polsce można podróżować najtaniej. Wyniki badania nie pozostawiają złudzeń

2 min. czytania
09.03.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

Serwis kiwi.com przygotował zestawienie lotnisk w Polsce, które oferują najniższe ceny. Który port znalazł się na pierwszym miejscu, a który lepiej omijać szerokim łukiem?

Lotnisko
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Na cenę biletu lotniczego ma wpływ wiele czynników, w tym taryfa przewoźnika, kierunek docelowy czy data wylotu. Niemałe znacznie ma też lotnisko, z którego rozpoczynamy podróż. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę kiwi.com, czyli jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej. Serwis postanowił sprawdzić, z którego portu w Polsce polecimy najtaniej.

Redakcja poleca

Z tego lotniska w Polsce można podróżować najtaniej

Okazuje się, że turyści, którzy wybierają się w daleką podróż, powinni celować w Lotnisko Modlin. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez kiwi.com, to właśnie z podwarszawskiego portu można polecieć najtaniej. Średnia cena biletu lotniczego wynosi 259 euro, czyli trochę ponad 1200 zł. Wśród najpopularniejszych długodystansowych kierunków, do których podróżujący udają się z Modlina, są: Kanada, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Sri Lanka. 

Fani kierunków azjatyckich i bliskowschodnich powinni również rozważyć lot z Katowic. Lokalne lotnisko ma ciekawą i urozmaiconą siatkę połączeń do krajów egzotycznych. Pasażerowie najczęściej podróżują stamtąd do Tajlandii oraz wspomnianych już Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych. 

Zobacz także:  Ten europejski kraj ma być hitem 2023 roku. Może tu przyjechać nawet 127 mln turystów

Co ciekawe, turyści podróżujący ze stołecznego lotniska Chopina za długodystansowy rejs muszą zapłacić ponad dwa razy więcej - średnio jest to 558 euro, czyli około 2610 zł.

Loty po Europie

Inaczej jest w przypadku lotów po Europie. Wówczas na najtańsze połączenia mogą liczyć pasażerowie podróżujący z lotniska zlokalizowanego w Gdańsku. Średnia cena biletu lotniczego w tym przypadku wynosi około 52 euro (ok. 243 zł). Warto też rozważyć wylot z Modlina oraz Katowic - turyści średnio płacą tu 61 euro za lot (ok. 285 zł).

Na trzecim miejscu natomiast uplasował się port lotniczy w podkrakowskich Balicach. Oferuje on rejsy krótkodystansowe w średniej cenie w wysokości 69 euro, czyli trochę ponad 322 zł. Kiwi.com wskazuje, że z lotniska Chopina za lot na najkrótszej trasie zapłacimy średnio 111 euro (ok. 519 zł), a na trasach średnich musimy liczyć się z kosztem w wysokości około 145 euro (ok. 678 zł). 

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze kierunki, które turyści wybierają z Modlina, są to: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania oraz Francja. Z Gdańska natomiast pasażerowie najchętniej podróżują do krajów skandynawskich - głównie do Norwegii i Szwecji, ale także do Wielkiej Brytanii. Z kolei w Katowicach najwięcej pasażerów zaczyna swoją podróż do Niemiec, na Cypr, a także na południe Europy.

Zobacz także:  Wakacyjna wyspa ma dość turystów. Chodzi o ubiór i brak poszanowania kultury

RadioZET.pl/mat.prasowe