Z tego muzeum w Polsce żartują na całym świecie. "Tak złe, że musicie to zobaczyć"

15.03.2023 14:55

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o krakowskim muzeum figur woskowych. Miejsce to stało się obiektem żartów na całym świecie za sprawą wystawionych tam figur – w większości przypadków zupełnie nie przypominają one swoich pierwowzorów, raczej są ich groteskowym odzwierciedleniem. Zainteresowanie polskim muzeum wzrosło po publikacji zabawnego nagrania na TikToku.

Muzeum Figur Woskowych w Krakowie
fot. Andrzej Banas/Polska Press/East News

Polonia Wax Museum w Krakowie reklamuje się, jako miejsce, w którym można znaleźć największą wystawę figur woskowych przedstawiającą znanych polityków, duchownych, sportowców, aktorów i postacie fikcyjne. W opisie na stronie muzeum można przeczytać, że "wszystkie figury woskowe są starannie wykonane, tak, aby oddać najmniejsze detale i żebyś mógł poczuć, że stoją obok ciebie naprawdę". W rzeczywistości nie wygląda to tak dobrze, jak można się spodziewać. 

Zobacz także: Powstaje gigantyczny park rozrywki na platformie wiertniczej. Pierwsza taka atrakcja na świecie

Polonia Wax Museum w Krakowie obiektem żartów [WIDEO]

Sława krakowskiego muzeum Polonia Wax Museum zaczęła się od nagrania na TikToku. „Chodź ze mną do najgorszego muzeum figur woskowych na świecie. Spróbuj się nie śmiać” – czytamy w opisie do krótkiego wideo, które ma już 13,6 mln wyświetleń. 

Wśród figur, które pojawiają się w materiale, są m.in. postacie królowej Elżbiety II, księcia Williama i księżnej Kate, Lady Gagi, Michaela Jacksona, Marii i Lecha Kaczyńskich, Marilyn Monroe czy Roberta Lewandowskiego.

Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy rozbawionych internautów. Największe emocje wzbudziła brytyjska para książęca - książę William i księżna Kate, którzy swoim wyglądem raczej straszą. Kilka osób uznało, że najbardziej podobny do siebie jest Mike Tyson.

Większość osób nie szczędziła jednak kąśliwych uwag na temat wystawy. 

– Kraków przeprasza.
 
– Księcia Williama można się wystraszyć!
 
– Harry Potter mi przypomina Morawieckiego.
 
– Hagrid wygląda jak znachor.
 
– Muzeum niskobudżetowe

– pisali użytkownicy TikToka.

2,5 gwiazdki w serwisie TripAdvisor

Bardzo negatywne opinie pojawiły się też w serwisie podróżniczym TripAdvisor, który zrzesza setki podróżników i internautów z całego świata. Krakowskie muzeum ma obecnie jedynie 2,5 gwiazdki w pięciostopniowej skali. "Ta wystawa jest tak zła, że musisz ją zobaczyć" – pisał jeden z gości w serwisie.

Temat "najgorszego muzeum figur woskowych w Polsce" opisywały też zagraniczne media. O krakowskiej atrakcji można było przeczytać już m.in. w amerykańskim "New York Post" czy brytyjskim "Daily Mail". O istnieniu polskiego muzeum dowiedzieli się też widzowie popularnego amerykańskiego programu "The Late Late Show with James Corden".

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka, TikTok

loader