Obserwuj w Google News

"Nigdy z tego nie korzystaj w hotelu". To nagranie ma 2 mln wyświetleń

2 min. czytania
01.06.2023 13:30
Zareaguj Reakcja

Pokoje hotelowe na pierwszy rzut oka wyglądają na dokładnie wysprzątane i idealnie czyste. Pozory mogą jednak mylić. Okazuje się, że jest wiele rzeczy dostępnych w wyposażeniu, których lepiej nie używać. Była dyrektora hotelu wymienia, czego turyści powinni zdecydowanie unikać. 

Tych rzeczy w hotelowej łazience lepiej nie używać
fot. TikTok (@melly_creations)

Melissa Hanks ma swoje konto na TikToku (@melly_creations) i regularnie wrzuca tam swoje nagrania. Jako była dyrektorka hotelu dzieli się w nich m.in. kulisami swojego zawodu, wskazówkami dotyczącymi obsługi klientów czy korzystania z pokojów hotelowych. W jednym z ostatnich materiałów zdradziła, z jakich przedmiotów nie powinniśmy korzystać. Znajdziemy je między innymi w hotelowej łazience. Na nagranie zwrócił uwagę portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Redakcja poleca

Była dyrektorka hotelu ostrzega. "Nigdy tego nie używaj"

Melissa opublikowała materiał, w którym podała, jakie przedmioty w pokoju hotelowym należy omijać szerokim łukiem. "Jako była kierowniczka hotelu wiem, że tych rzeczy lepiej nie używać". Okazuje się, że "ostrzeżenie" dotyczy szczególnie kosmetyków dostępnych w łazience. 

Na nagraniu można zobaczyć produkty w opakowaniach do wielokrotnego napełniania, które są coraz częściej dostępne w obiektach noclegowych. Są po prostu bardziej ekologiczne niż bardzo popularne kiedyś miniaturowe buteleczki z szamponem czy żelem pod prysznic. Nie oznacza to jednak, że są bardziej higieniczne. 

"Nigdy nie użyję tego szamponu czy żelu, które są pod prysznicem. Ludzie mogli włożyć do nich wszystko. Widziałam różne dziwne rzeczy. Bóg wie, co jeszcze tam było" – opowiada Melissa. Autorka nagrania wyjaśnia, że tego typu pompki można bardzo łatwo odkręcić. To z kolei oznacza, że "złośliwi" goście mogą napełnić je dowolnym rodzajem produktu. 

Kobieta pokazuje też na wideo inny rodzaj opakowania, które wydaje się bezpiecznie zamknięte. "Takich spokojnie użyję, ponieważ trzeba je odblokować, aby je otworzyć i napełnić" – wyjaśniła.

Zobacz także:  Linie będą ważyć pasażerów przed lotem. Podano szczegółowe informacje 

Nagranie spotkało się z żywą reakcją internautów. Ma już 2 mln wyświetleń i zebrało wiele komentarzy.  Część turystów przyznała, że już nigdy nie skorzysta z pojemników w łazienkach hotelowych. Inni pisali ironicznie, że "teraz boją się jeździć do hoteli". 

W komentarzach odezwali się też inni pracownicy z branży hotelarskiej. "Byłam kierowniczką ekipy sprzątającej w dużym hotelu. Po tym, co widziałam, nigdy nie używam szklanek w pokoju" - napisała jedna z osób. "Pracowałam kiedyś w hotelu i widziałam, jak inna kobieta wycierała toaletę, a potem tą samą szmatką dzbanek do kawy" - czytamy w innym komenatrzu.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka