Obserwuj w Google News

Zamówiła Burgera Drwala na lotnisku. Cena kanapki zwala z nóg

2 min. czytania
14.11.2023 13:48
Zareaguj Reakcja

Tiktokerka @wyzszy_instytut_smaku postanowiła zamówić Burgera Drwala na lotnisku. Cena kanapki zaskoczyła internautów. "W tej cenie można oczekiwać dobrego, kraftowego burgera z wołowiny hereford" - stwierdził jeden z użytkowników platformy.

Zamówiła Burgera Drwala na lotnisku. Cena kanapki zwala z nóg
fot. Shutterstock/tiktok.com/@wyzszy_instytut_smaku

Burger Drwala to jedna z najpopularniejszych sezonowych kanapek w ofercie McDonald's. Zazwyczaj pojawia się w menu restauracji w listopadzie i można ją nabyć do końca stycznia lub początku lutego. W tym roku premiera kultowej kanapki odbyła się 8 listopada. Na razie w ofercie McDonald's dostępny jest tylko Drwal klasyczny. Burger składa się z kotleta wołowego, panierowanego kotleta serowego, bekonu, sałaty, prażonej cebulki oraz sosu.

Cena kanapki różni się w zależności od lokalizacji restauracji. Najczęściej jednak wynosi między 24 a 26 zł (31-33 zł za zestaw). Nieco inną - i jak można się domyślić znacznie wyższą - cenę można spotkać na lotniskach...

Redakcja poleca

Tyle kosztuje Burger Drwala na lotnisku

Agnieszka to popularna tiktokerka. Jej konto @wyzszy_instytut_smaku śledzi ponad 165 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie. Influenerka - jak sama nazwa jej profilu wskazuje - głównie testuje rozmaite dania z mniej i bardziej znanych restauracji, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ostatnio kobieta postanowiła sprawdzić, jak smakuje i ile kosztuje Burger Drwala na lotnisku. 

- Mam dla was dwie informacje. Po pierwsze Drwal na lotnisku w zestawie kosztuje 44,90 zł - powiedziała Agnieszka na wstępie. Tiktokerka dodała, że kanapka dostępna jest wyłącznie w wersji klasycznej. Oznacza to, że nie można dodać do niej żadnych dodatków. 

Cena Burgera Drwala zaskoczyła internautów

Nagranie tiktokerki, na którym testuje Burgera Drwala na lotnisku, błyskawicznie obiegło media społecznościowe. W ciągu kilku dni wideo zostało obejrzane ponad 175 tysięcy razy. Pod filmem pojawiły się dziesiątki komentarzy. Wiele osób było zaskoczonych ceną kanapki.

"44 zł? Dużo", "U mnie na zadupiu kosztuje 31 zł", "Moje miasto i cena 24 zł", "W tej cenie można oczekiwać dobrego, kraftowego burgera z wołowiny hereford, nie podłej sieciowej padliny" - czytamy komentarze pod wideo. Niektórzy użytkownicy platformy zwrócili również uwagę na to, że zazwyczaj na lotniskach ceny nawet podstawowych produktów są dużo wyższe. "Na lotnisku zawsze jest drożej", "Lotnisko to lotnisko. Tam wynajęcie miejsca dużo kosztuje" - piszą internauci.

Przypomnijmy, że w najbliższą środę 15 listopada McDonald's poszerzy swoją ofertę o inne wersje Burgera Drwala. Już niebawem klienci restauracji będą mogli zamówić również kanapkę z żurawiną, z kurczakiem, z podwójnym mięsem oraz serwowaną na ostro. Dodatkowo w menu ma pojawić się też nowy Drwal z chrzanem.

Źródło: Radio ZET/tiktok.com

Nie przegap