Zaoferował pasażerce samolotu 100 tys. dolarów. Miała zrobić tylko jedną rzecz

17.03.2023 11:40

Milioner Steve Kirsch w trakcie lotu złożył siedzącej obok niego pasażerce nietypową propozycję. Zaoferował jej 100 tys. dolarów za zdjęcie maseczki ochronnej. Kobieta mimo wszystko odmówiła.

Zaoferował pasażerce 100 tys. dolarów. Chciał, żeby zdjęła maseczkę w samolocie
fot. twitter.com/stkirsch

Steve Kirsch to amerykański przedsiębiorca i milioner. Portal independent.co.uk podaje, że w przeszłości mężczyzna prowadził kampanię przeciwko szczepionkom przeciw COVID-19. Wielokrotnie w czasie trwania pandemii sceptycznie odnosił się też do noszenia maseczek ochronnych. Tłumaczył, że są one nieskuteczne. Ostatnio Kirsch po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie.

Zaoferował pasażerce 100 tys. dolarów za zdjęcie maseczki w samolocie

W minionym tygodniu Steve podróżował amerykańskimi liniami lotniczymi Delta Air Lines. W trakcie lotu zauważył, że jedna z pasażerek ma na sobie maseczkę ochronną. Mężczyzna, niewiele myśląc, postanowił złożyć jej nietypową propozycję. Na Twitterze zdradził, że zaoferował kobiecie pieniądze za odsłonięcie nosa i ust. "Licytacja" rozpoczęła się od 100 dolarów, czyli około 440 zł. Pasażerka nie dawała jednak za wygraną. W końcu Kirsch powiedział, że za zdjęcie maski da jej 100 tys. dolarów (ok. 440 tys. zł). Turystka mimo wszystko odmówiła milionerowi.

- Jestem teraz na pokładzie samolotu Delta. Osoba siedząca obok mnie w pierwszej klasie odmówiła 100 000 dolarów za zdjęcie maski na cały lot. Bez żartów. To było po tym, jak wyjaśniłem, że nie działają. Pracuje w firmie farmaceutycznej - napisał Steve na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Polka pokazała jedzenie, które zaserwowano jej w samolocie. "To było coś najgorszego"

Mężczyzna w kolejnym wpisie na Twitterze dodał, że kobieta zdjęła maseczkę, gdy tylko podano śniadanie. "Wszyscy wiedzą, że nie można się zarazić podczas jedzenia" - napisał ironicznie.

Internauci komentują

Post Amerykanina zamieszczony w mediach społecznościowych spotkał się z żywą reakcją internautów. Użytkownicy aplikacji są jednak podzieleni. Wiele osób skrytykowało milionera za złożenie takiej propozycji pasażerce. "Przestań zadręczać ludzi, którzy zajmują się własnymi sprawami, swoimi przerażającymi bzdurami" - napisał lekarz chorób zakaźnych Alastair McAlpine.

"Przestań nękać kobiety w samolotach. Mam nadzieję, że była w stanie zmienić miejsce, żeby uciec od ciebie", "Dam ci tysiąc dolarów, jeśli kiedykolwiek, gdy będziesz potrzebował operacji, powiesz chirurgowi, żeby nie zakładał maski, bo nie działają" - dodali inni.

Niektórzy internauci natomiast opowiedzieli się po stronie przedsiębiorcy. Przyznali, że tak jak on, uważają, że maseczki ochronne nie są skuteczne.

Zobacz także: Samoloty Wizz Aira zderzyły się na płycie lotniska. Do sieci trafiło nagranie

loader

RadioZET.pl/independent.co.uk