Obserwuj w Google News

Gdańsk wyróżniony za granicą. "Jedno z najbardziej niedocenianych miast Europy"

2 min. czytania
28.07.2022 11:55
Zareaguj Reakcja

Gdańsk trafił na listę najbardziej niedocenianych turystycznie miast Europy. Zestawienie przygotowała redakcja brytyjskiego magazynu podróżniczego „Condé Nast Traveller”. Dziennikarze docenili popularne polskie miasto m.in. za sprawą jego bogatej historii oraz oferty kulinarnej. 

Gdańsk
fot. Shutterstock

Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych polskich miast położonych nad Bałtykiem. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z naszego kraju. Bliskość morza, majestatyczne zabytki, średniowieczny port handlowy i tętniące życiem uliczki przyciągają o każdej porze roku.

Okazuje się, że Gdańsk doceniają coraz częściej również goście z zagranicy. Prestiżowy magazyn podróżniczy „Condé Nast Traveller” uznał polskie miasto za jedno z 22 najbardziej niedocenianych, a zarazem wartych odwiedzenia miejsc w Europie.

Redakcja poleca

Gdańsk wśród "najbardziej niedocenianych miast Europy"

Listę 22 miast, które są warte uwagi i czekają na odkrycie, redaktorzy z "CNT" przygotowali we współpracy z ekspertami i dziennikarzami z całej Europy. Chodziło o wyróżnienie takich miejsc, które nie są jeszcze tak tłumnie uczęszczane przez turystów, a które jednocześnie oferują równie ciekawe i oryginalne atrakcje.

Za taką nieodkrytą perełkę wśród europejskich miast uznano między innymi Gdańsk.

– Gdańsk jest wart tego, aby przez kilka dni odkrywać jego bogatą historię (i doskonałe jedzenie!). Można głęboko zanurzyć się w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej, które jest jednym z najlepszych, w jakim byliśmy. Z kolei na Westerplatte można zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa – wylicza  Gwen Kozlowski, prezeska agencji turystycznej Exeter International, na łamach "Condé Nast Traveller".

Jak dodała, warto odwiedzić też Europejskie Centrum Solidarności i wybrać się na rejs po Bałtyku. "Miłośnicy dobrego jedzenia mogą z kolei wynająć łódkę, aby przemieszczać się nią między nowoczesnymi, innowacyjnymi restauracjami w centrum miasta a tymi za miastem, serwującymi doskonałą lokalną kuchnię" – dodaje ekspertka.

Gwen Kozlowski wspomina też o znajdującym się w okolicy zamku w Malborku, który jest jedną z najwspanialszych średniowiecznych fortec w Europie. 

Redakcja poleca

22 najbardziej niedoceniane miasta w Europie według "CNT":

 1. Trondheim, Norwegia
 2. Tirana, Albania
 3. Zamora, Hiszpania
 4. Trogir, Chorwacja
 5. Narbona, Francja
 6. Petworth, Anglia
 7. Saloniki, Grecja
 8. Ochryda, Macedonia Północna
 9. Cork, Irlandia 
 10. Gdańsk
 11. Skanör i Falsterbo, Szwecja
 12. Triest, Włochy
 13. Mostar, Bośnia i Hercegowina
 14. Innsbruck, Austria
 15. Wilno, Litwa
 16. Ryga, Łotwa
 17. Tbilisi, Gruzja
 18. Vila Real do Santo António, Portugalia
 19. Berno, Szwajcaria
 20. Opatija, Chorwacja
 21. Lille, Francja
 22. Appingedam, Holandia

Źródło: cntraveler.com, rp.pl

Kraków - Wawel
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock