Obserwuj w Google News

Kasprowy Wierch, Giewont i Babia Góra na jednym ujęciu. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

2 min. czytania
09.02.2022 14:42
Zareaguj Reakcja

"Portal Tatrzański" udostępnił na swoim facebookowym profilu fotografię, która ukazuje Kasprowy Wierch, Giewont i Babią Górę na jednym ujęciu. Praca została zrobiona w ostatnich dniach o zachodzie Słońca. I wywołała w sieci jeden wielki zachwyt.

Tatry nocą
fot. Shutterstock

Ostatnio w internecie pojawiło się zdjęcie, które przedstawia majestatyczne Tatry widziane z jednego ze szczytów w Sudetach. Fotografia wykonana na Šeráku, który znajduje się w pasmie Wysokiego Jesionika, wywołała furorę wśród miłośników gór. I nic dziwnego - w momencie wykonywania swojej pracy fotograf znajdował się w odległości prawie 250 km od najpopularniejszego polskiego łańcucha górskiego.

Z kolei teraz w sieci znajdziemy inną niesamowitą fotkę ukazującą piękno polskich wierzchołków. "Portal Tatrzański" udostępnił bowiem dzieło Tomasza Madejskiego, któremu udało się uchwycić w jednym kadrze Kasprowy Wierch, Giewont i nawet... Babią Górę. Musicie to zobaczyć.

Redakcja poleca

Kasprowy Wierch, Giewont i Babia Góra na jednym ujęciu. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów. Ma wysokość 1987 m n.p.m. i cieszy się zainteresowaniem osób, które lubią górskie wspinaczki, zimowe sporty czy też piękne widoki, jakie mogą obserwować podczas jazdy kolejką linową prowadzącą na ten wierzchołek. W odległości ok. 4-5 km od niego znajduje się majestatyczny Giewont. To z kolei najbardziej charakterystyczny punkt Tatr. Przypomina śpiącego rycerza, a na jego szczycie znajduje się kultowy stalowy krzyż będący co roku celem wycieczek tysięcy ludzi. Te dwie góry udało się ostatnio uchwycić na jednym zdjęciu w towarzystwie jeszcze jednej - oddalonej o ok. 60 km Babiej Góry, która sięga 1725 m n.p.m.

Fotografię tych trzech popularnych polskich szczytów zimą i o zachodzie Słońca wykonał Tomasz Madejski. Aż trudno uwierzyć, że udało mu się uchwycić w jednym kadrze dwa tatrzańskie szczyty na tle bajkowej Babiej Góry, która leży Beskidzie Żywieckim.

Praca błyskawicznie rozeszła się po sieci i doczekała się setek reakcji internautów.

Super zdjęcie.
 
Niezwykłe.
 
Czy to jeszcze Pilsko nie jest widoczne? - piszą w komentarzach.

A jak wam się podoba ta praca?

Źródło: Facebook/Portal Tatrzański