Obserwuj w Google News

Najtańsze miejsca nad Bałtykiem. Tam warto wybrać się na jesienny urlop

2 min. czytania
27.09.2022 13:57
Zareaguj Reakcja

Jesień w Polsce jest idealnym okresem dla tych, którzy nie lubią upałów i wolą wypoczywać bez tłumu turystów. Część osób wybiera w tym okresie górskie miejscowości, inni te nadmorskie. Portal Wirtualna Polska Turystyka postanowił sprawdzić, gdzie nad Bałtykiem można tanio zaplanować urlop. Które miejscowości warto wziąć pod uwagę, planując wyjazd nad polskie morze w październiku?

Sopot
fot. Marek BAZAK/East News

Prognozy pogody na październik pokazują, że w Polsce czeka nas klasyczna złota jesień. Spora część turystów wybiera się w tym okresie w góry, ale są też tacy, którzy na weekendowy wyjazd rezerwują nadmorskie miejscowości. Okazuje się, że jest kilka miejsc nad Bałtykiem, gdzie można tanio zaplanować urlop.

Redakcja poleca

Jesień 2022 nad Bałtykiem. Coraz mniej turystów

Jak podaje WP Turystyka, w ostatnim czasie obserwuje się spadek zainteresowania noclegami w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Wciąż jednak jest sporo osób, które szukają idealnych miejsc na spokojny wypoczynek nad morzem.

Warto podkreślić, że to właśnie jesienią nadmorskie powietrze jest wypełnione największą ilością jodu, a ceny noclegów są nawet o 30 proc. niższe. Podczas wakacji były to kwoty w wysokości od 100 do 120 zł od osoby za dobę, a obecnie jest to ok. 70-80 zł od osoby za dobę. Można więc sporo zaoszczędzić.

– Obserwujemy spadek zainteresowania o około 40 proc. dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego łącznie, ale powinno to zachęcić do wyjazdu przede wszystkim te osoby, które poszukują ciszy i spokoju, wspaniałego klimatu i niskich cen – powiedział Karol Wiak z Nocowanie.pl, cytowany przez WP Turystyka. 

Dodał, że pomimo typowo jesiennej aury "wiele wskazuje na to, że w październiku doczekamy się jeszcze pięknej polskiej złotej jesieni, która nad morzem wygląda naprawdę niesamowicie".

Redakcja poleca

Tanie noclegi nad Bałtykiem

Gdzie można zatem znaleźć tanie noclegi nad polskim morzem? Chcąc zaoszczędzić, warto postawić na kwatery, pokoje lub domki - w tych miejscach cena za pobyt wygląda najbardziej atrakcyjnie.

– Są to czasem kwoty rzędu 50 zł od osoby za dobę – mówi Karol Wiak. – Niezwykle ważny jest również wybór lokalizacji – pomimo tego, że w każdej miejscowości nadmorskiej zaobserwowaliśmy spadki cen, to najkorzystniej taka sytuacja przedstawia się w nieco mniejszych miejscowościach – wyjaśnia.

Które miejscowości warto wziąć pod uwagę? Korzystanie cenowo prezentują się oferty noclegów w Karwi, Pustkowie, Sarbinowie, Kopalinie lub Chałupach.

– Pobyt w nich może być okazją do podróży po całym regionie i okolicznych miejscowościach – można je potraktować jako pewnego rodzaju bazy wypadowe – dodaje ekspert z Nocowanie.pl.

Źródło: WP Turystyka

Park Gródek, Jaworzno
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock