Obserwuj w Google News

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" powraca na jesieni. Sprawdzamy szczegóły akcji

2 min. czytania
29.09.2022 11:30
Zareaguj Reakcja

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" powraca. Wyjątkowo w tym roku akcja odbędzie się aż w dwóch terminach - 18-20 listopada oraz dokładnie tydzień później. Sprawdź szczegóły.

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" powraca na jesieni. Sprawdzamy szczegóły akcji
fot. SHUTTERSTOCK

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" to ogólnopolska akcja promocyjna, której celem jest zachęcenie Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z różnorodnych atrakcji, również poza sezonem. Z kolei dla branży turystycznej to doskonała okazja do promocji swoich usług oraz zwiększenia liczby gości. W określonym terminie ceny wybranych ofert turystycznych zostaną obniżone - jak sama nazwa wskazuje - o 50 procent.

Zobacz także:  To polskie miasto wyludnia się najszybciej. Tłumy turystów odstraszają mieszkańców?

- Najlepszym efektem akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest skuteczna zachęta do podróżowania osób, które z różnych względów, także finansowych, nie korzystały z dobrodziejstw, jakie daje człowiekowi turystyka i aktywny wypoczynek krajoznawczy. Kolejna edycja udowadnia sens tego projektu, który dodatkowo wspiera branżę turystyczną po sezonie. Polska jest piękna o każdej porze roku! - powiedział Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, cytowany przez gov.pl.

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" powraca na jesieni

W minionych latach turyści mogli korzystać z promocyjnych ofert zazwyczaj dwa razy do roku - na wiosnę i na jesieni. Tym razem będzie inaczej. Jak podaje portal podroze.onet.pl, z powodu podwyżek cen energii, właściciele pensjonatów, hoteli i innych obiektów turystycznych są w trudniejszej sytuacji. Dlatego turyści będą mieli aż dwie okazje, aby wesprzeć firmy, jednocześnie nie nadwyrężając swojego budżetu domowego. 

Redakcja poleca

Akcja odbędzie się w weekend 18-20 listopada (piątek-niedziela) oraz dokładnie tydzień później - 25-27 listopada. Rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w programie, potrwa do 30 września. Z kolei klienci będą mogli zapoznać się z ich ofertami w drugiej połowie października. 

- Wydłużenie sezonu turystycznego stanowi jedno z wyzwań i zadań sektora turystycznego. Chcemy, by Polacy korzystali z rodzimych atrakcji turystycznych oraz odwiedzali najpiękniejsze polskie regiony nie tylko w wakacje, ale również poza sezonem wysokim. Powrót akcji po wymuszonej przerwie z pewnością ucieszy przedsiębiorców czekających na jej wznowienie, dlatego wierzę w solidne zaangażowanie i liczny udział przedstawicieli branży - stwierdził Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przypomnijmy, że cyklicznie do akcji "Weekend za pół ceny" przyłącza się kilkuset partnerów, działających w różnych branżach, m.in. agroturystyka, gastronomia, kultura i sztuka, sport i rekreacja, transport, usługi przewodnickie, uzdrowiska/SPA, zakwaterowanie, zwiedzanie i nie tylko. Usługi turystyczne w promocyjnych cenach będzie można znaleźć w wielu miastach, prawdopodobnie m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy czy Wrocławiu. 

Kampania realizowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. 

Zobacz także:  Spektakularny wschód słońca na Półwyspie Helskim. Woda i niebo zabarwiły się na różowo [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/podroze.onet.pl/gov.pl