Obserwuj w Google News

Spektakularny wschód słońca na Półwyspie Helskim. Woda i niebo zabarwiły się na różowo [ZDJĘCIA]

2 min. czytania
06.09.2022 13:53
Zareaguj Reakcja

Na unikatowym Półwyspie Helskim można było ostatnio oglądać niesamowity spektakl światła i kolorów. Podczas wschodu słońca w miejscu na końcu cypla, w Helu, niebo oraz woda zabarwiły się na różowo. Do sieci trafiły zapierające dech w piersiach zdjęcia. Tylko spójrzcie.

Plaża w Helu
fot. Shutterstock

Półwysep Helski to prawie 40-kilometrowy wąski pas ziemi znajdujący się na północy Polski. Z trzech stron jest otoczony wodą - można z niego podziwiać majestatyczny Bałtyk lub też bajkową Zatokę Pucką. Ten unikatowy region przyciąga co roku miliony turystów, którzy wypoczywają tu na drobnym, białym piasku, a także uprawiają liczne sporty wodne. Do tego z chęcią przyjeżdżają tu też tacy, którzy uwielbiają malownicze widoki.

W ostatnich dniach przebywający w Helu turyści mieli okazję zobaczyć coś niesamowitego. Budzące się do życia słońce stało się bohaterem niezwykłego spektaklu. Podczas wschodu niebo i woda stały się różowe. Zdjęcia tego zjawiska trafiły do sieci.

Redakcja poleca

Bajkowy wschód słońca na Półwyspie Helskim. Woda i niebo stały się różowe

Na facebookowym profilu o nazwie Północne Kaszuby udostępnione zostały wyjątkowe zdjęcia, które wykonano w ostatnich dniach w mieście Hel. 5 września przed godz. 6 rano udało się tu uchwycić wyjątkowy wschód słońca.

Wychylające się zza horyzontu słońce, które musiało przebić się przez grubą warstwę chmur, stało się główną gwiazdą bajkowego spektaklu. Jego światło bowiem sprawiło, że woda oraz niebo stały się różowe. Zjawisko udało się uchwycić na fotografiach.

Za wyjątkowymi pracami stoi Kazik Muża. Widać na nich spokojną wodę, zacumowane na niej łódki, a także malownicze światło budzącego się słońca. Fotki zachwyciły internautów i doczekały się wielu polubień oraz komentarzy.

Coś pięknego.
 
Świetnie.
 
Wow - piszą obserwatorzy.

A wam jak się podoba taki widok? Mieliście okazję doświadczyć kiedyś czegoś podobnego?

Zobacz także: Półwysep Helski to nie tylko Hel. Odkrywamy największe atrakcje

Źródło: Facebook

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby